1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
W tym dniu zbieramy ofiary z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taką ofiarę możemy złożyć do skrzynki znajdującej się z tyłu za ławkami z napisem „ Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

2. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

3.W najbliższy wtorek(8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z  kazaniami o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I  Komunii świętej. Dlatego na tę Mszę świętą zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Ponadto zostanie udzielony sakrament bierzmowania tym osobom, które w ostatnim czasie ze względu na kwarantannę nie przyjęły tego sakramentu. Kandydatów i świadków zapraszamy na spotkanie do Białej Szkoły we wtorek o godz.17.00

4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne związane z przygotowaniem sakramentu bierzmowania rodziców uczniów klas VIII a i b a we czwartek również po Mszy św. wieczornej klas VIII c i d.

5. W najbliższą niedzielę (13.12) przeżywać będziemy kolejną bolesną rocznicę wprowadzenie w naszym kraju stanu wojennego. Msza święta o godz. 18.00 połączona będzie z przywołaniem Ofiar Stanu Wojennego i Apelem Pamięci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

6.Przypominamy, że roraty w dni powszednie z krótkimi kazaniami o godz. 18.00 ( od poniedziałku do piątku). W sobotę Msza roratnia o godz. 16.00 bez kazania.

7. Zachęcamy, aby korzystać w dni powszednie ze spowiedzi świętej, gdyż ze względu na panującą epidemię spowiedzi dekanalnej w tym roku nie będzie. Również na wezwanie indywidualne księża służą posługą sakramentalną (spowiedź i Komunia święta) osobom chorym i starszym, którzy mają pragnienie skorzystania z tej posługi. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefoniczne.

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Marię Przybyło. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

9. Solenizantom, i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00