Drukuj
Odsłony: 1514


1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
W tym dniu zbieramy ofiary z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taką ofiarę możemy złożyć do skrzynki znajdującej się z tyłu za ławkami z napisem „ Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

2. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

3.W najbliższy wtorek(8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z  kazaniami o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I  Komunii świętej. Dlatego na tę Mszę świętą zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Ponadto zostanie udzielony sakrament bierzmowania tym osobom, które w ostatnim czasie ze względu na kwarantannę nie przyjęły tego sakramentu. Kandydatów i świadków zapraszamy na spotkanie do Białej Szkoły we wtorek o godz.17.00

4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne związane z przygotowaniem sakramentu bierzmowania rodziców uczniów klas VIII a i b a we czwartek również po Mszy św. wieczornej klas VIII c i d.

5. W najbliższą niedzielę (13.12) przeżywać będziemy kolejną bolesną rocznicę wprowadzenie w naszym kraju stanu wojennego. Msza święta o godz. 18.00 połączona będzie z przywołaniem Ofiar Stanu Wojennego i Apelem Pamięci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

6.Przypominamy, że roraty w dni powszednie z krótkimi kazaniami o godz. 18.00 ( od poniedziałku do piątku). W sobotę Msza roratnia o godz. 16.00 bez kazania.

7. Zachęcamy, aby korzystać w dni powszednie ze spowiedzi świętej, gdyż ze względu na panującą epidemię spowiedzi dekanalnej w tym roku nie będzie. Również na wezwanie indywidualne księża służą posługą sakramentalną (spowiedź i Komunia święta) osobom chorym i starszym, którzy mają pragnienie skorzystania z tej posługi. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefoniczne.

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Marię Przybyło. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

9. Solenizantom, i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.