Drukuj
Odsłony: 1471

Przeżywamy dziś 39 rocznicę wprowadzenia w naszej Ojczyźnie stanu wojennego. Apel Pamięci Ofiar tamtych smutnych dni będzie na Mszy świętej o godz. 18.00.Pamiętajmy w modlitwie o naszej umiłowanej Ojczyźnie.

1.Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2.W najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę świętą dodatkową na godz. 17.00 uczniów klas ósmych ( oddział a i b) a w środę również na godz. 17.00 uczniów klas ósmych ( oddział c i d).

3.Od czwartku (17.12) przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony.

4.W sobotę(19.12) w czasie Mszy świętej o godz. 18.00 harcerze wniosą światło Betlejemskie, które będziemy mogli przed Wigilią Bożego Narodzenia zabrać do domu i od niego zapalić świecę Caritas.

5.W najbliższą niedzielę (20.12) Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej o godz. 15.15. Nie będzie jeszcze zmian tajemnic różańca świętego. Prosimy, aby między najbliższymi osobami takie zmiany przeprowadzać i trwać na modlitwie z różańcem w ręku. Ufajmy, że czas epidemii się skończy i powrócimy do normalności.

6.Przypominamy, że nie będzie w tym roku spowiedzi świętej adwentowej dekanalnej. Spowiadamy codziennie ( rano podczas Mszy świętej i wieczorem od godz. 17.30. Jest także możliwość spowiedzi świętej od godz. 15.30 – 16.00. Prosimy, aby przystąpić do sakramentu pokuty, gdyż tylko wtedy można doświadczyć świąt Bożego Narodzenia.

7.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Stanisława Czobicza. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

8.Solenizantom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Trwajmy na modlitwie prostując ścieżki naszego życia i przygotowując tym samym drogę Panu Jezusowi.