Drukuj
Odsłony: 1987


1. Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia. Ministranci przed kościołem rozprowadzają kadzidło i kredę. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na Fundusz Ministrancki.


2. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

3.W poniedziałek święto świętych Młodzianków, męczenników

4. W najbliższy czwartek (31.12) zakończenie roku Pańskiego 2020. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne będzie o godz. 16.00. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W piątek (1.01.2021) Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2021 w sposób szczególny modlimy się w  intencji pokoju na świecie. Po Mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu wypada równocześnie i pierwszy piątek miesiąca stycznia.

6. W sobotę(2.01) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Początek o godz. 8.30. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30.

7. W najbliższą niedzielę (3.01) w czasie Mszy świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne.

8. Nadleśnictwu Brzozów, dziękujemy za ofiarowane dla naszej bazyliki choinek świątecznych, młodzieży za pomoc w przystrojeniu choinek. Słowa podziękowania kierujemy do Pana kościelnego i sióstr zakonnych Alicji i Agaty za przystrojenie ołtarzy i trud włożony przy szopce betlejemskiej. Wszystkim mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

9. Na miejsce spoczynku w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Genowefę Smoleń. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

10. Z Bożym błogosławieństwem u boku Świętej Rodziny przekraczajmy w tych dniach kolejną granicę czasu.