Drukuj
Odsłony: 1420

1. Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Nieszpory o godz. 15.40.

2. W środę (6.01) Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli).
Msze święte w porządku niedzielnym. Podczas Mszy świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona jest na misje. Nie będzie w tym roku Kolędników Misyjnych.

3.W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne od godz.17.00. We czwartek przypada także 4 rocz. śmierci Ks. kapelana Tomasza Zięby. Pamiętajmy o Jego duszy w naszych modlitwach.

4. W najbliższą niedzielę(10.01) Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Prosimy, aby przynieść wtedy wodę do poświęcenia. Podczas każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wody, którą będziecie mogli poświęcić swoje domy, swoje mieszkania. W trzecią niedzielę zwykłą tj (24.01) podczas każdej Mszy świętej zostaną odmówione modlitwy z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinach w tym Nowym Roku Pańskim. W taki sposób pragniemy przeżyć tegoroczne spotkanie kolędowe w Wami wszystkimi. Ze względów epidemicznych nie będzie wizyty duszpasterskiej, o czym słyszeliśmy w Liście Pasterskim Ks. Arcybiskupa Metropolity na Adwent.

5. Rozpoczyna się czas ferii zimowych. Księża pojadą do swoich domów rodzinnych, dlatego część intencji mszy świętych do 17 stycznia sprawowana będzie poza parafią. Prosimy, więc zapoznać się z kalendarzem rozpisanych mszy świętych, który umieszczony jest na stronie internetowej ( zakładka – intencje mszy świętych) i w gablotach przed kościołem.

6.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Wiolettę Domaradzką i Olvię Barabasz. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów.