OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2017

1. Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. Zapraszamy. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu młodzież rozprowadza przed kościołem nasze parafialne kalendarze, złożone ofiary z tego tytułu stanowią fundusz młodzieżowy, który wspiera uczestnictwo w rekolekcjach oazowych.

2. W czwartek ( 26.10) zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, mszę świętą i spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów klas VI.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w najbliższy wtorek – bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego, w sobotę świętych Szymona i Judy Tadeusza.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o  przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Potok.

5. Wzorem lat ubiegłych wyłożone zostały na stoliku pomiędzy ławkami kartki wypominkowe. Zmarłych wspomnianych w Wypominkach w miesiącu listopadzie polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie różańcowej. Pamiętajmy o porządkach robionych na grobach naszych bliskich zmarłych. Śmieci umieszczajmy w kontenerach, nie podrzucajmy na groby sąsiednie. Bardzo o to prosimy. Zadbajmy też o groby opuszczone, których nie ma kto uporządkować i zapalić światła. Skorzystajmy ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wiernych Zmarłych, aby uzyskać i  ofiarować przypisane odpusty za naszych zmarłych. Prosimy nie odkładać tej spowiedzi na ostatnią chwilę.

6. Europejski Dom Spotkań zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie gwarantującym dobrze płatne staże poprzedzone szkoleniami zawodowymi. Więcej informacji na plakatach i  przy ul. Pocztowej 8

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Stefanię Wojnicką, Ryszarda Drożdża i Eugeniusza Gumiennego. Dusze wspomnianych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

8. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00