Drukuj
Odsłony: 1367

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali będą bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych Mszy świętych, aby swój udział we Mszy świętej łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Przypominamy, że taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Dzisiaj też rozpoczynają się w naszej parafii „Katechezy przedmałżeńskie” po Mszy świętej wieczornej. Odbywać się będą w soboty i niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej wieczornej.

3. Jutro święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

4. W tym tygodniu zapraszamy na dodatkową Mszę świętą na godz. 17.00 uczniów klas VII. We wtorek klasy a, b. W środę klasy c, d. W czwartek e, f.
Z tego tytułu nie będzie nabożeństwa w środę do Matki Bożej Pocieszenia a we czwartek do Świętego Józefa. Nie będzie też Godziny Świętej prowadzonej przez Honorową Straż NSPJ.

5. Za tydzień przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na Misje ad Gentes. Ze względu na stan trwającej epidemii taką ofiarę będzie można złożyć do skrzynki z napisem „ Na misje”, która wystawiona będzie za ławkami pod chórem.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Halinę Sawicką. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym.