Drukuj
Odsłony: 1398

1.Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych Mszy świętych, aby Mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Dzisiaj możemy też wspomóc misje AD GENTES składając ofiarę do skrzynki wystawionej z tyłu za ławkami z napisem „ na misje”.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek i piątek od godz.16.30. Modlitwy w intencji powołanych do kapłaństwa i z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek od godz. 17.00.

3. Modlitewne spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek od godz. 8.45, zaś o godz. 9.30 dodatkowa Msza święta. Chorych, którzy wyrazili wolę odwiedzimy z posługą kapłańską w piątek w godzinach przedpołudniowych. Droga krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o  godz. 15.30.

4.W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30 dodatkowa Msza święta.

5. W najbliższą niedzielę(7.03) z racji pierwszej niedzieli miesiąca aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

6. W 30 rocznicę wznowienia działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej zostały przygotowane paschaliki w cenie 8 zł i miód pszczeli w cenie 10zł za sztukę. Ofiary z tego tytułu złożone przeznaczone będą na Hospicjum oraz Zakłady Opiekuńczo – Lecznicze w Przemyślu i Krośnie.

7. Z racji pandemii nie odbyły się w ubiegłym roku misje parafialne, które przewidziane były w terminie od piątej niedzieli Wielkiego Postu. W tym roku zechcemy je przeżyć pomimo nadal istniejącego korona wirusa w dniach od 19 września do 25 września. Dlatego w okresie Wielkiego Postu nie będzie rekolekcji świętych.

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Stanisława Gazdowicza. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

9.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym.