Drukuj
Odsłony: 2045

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 15.00. Tajemnice różańcowe prosimy wymieniać indywidualnie i nie ustawajmy w modlitwie różańcowej w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.

2.W czwartek (25.03) przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte jak w dni powszednie. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 złożenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Kto nie będzie mógł tego uczynić podczas liturgii Mszy Świętej może to uczynić indywidualnie, (odczytać z deklaracji tekst przyrzeczenia i podjąć dowolną codzienną modlitwę w intencji dziecka nienarodzonego.

3. We czwartek Godzina Święta prowadzona przez Honorową Straż NSPJ od godz. 17.00

4. W piątek Droga Krzyżowa w naszej Bazylice o godz. 7.00, 15.30 i 17.30.

5. Najbliższa niedziela(28.03) to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.

6. W przyszłą niedzielę (Palmową ) o godz. 14.30 w naszej Bazylice zamiast Gorzkich Żali z godz. 15.00 zostanie przedstawiona przez młodzież naszej parafii sztuka „ Mój Chrystus połamany”. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 pozostaje bez zmian.

7. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie spowiedzi świętej dekanalnej. Spowiadamy każdego dnia podczas Mszy świętej porannej a ponadto od najbliższej środy od godz. 15.30 do 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.30.

8. Chorych, którzy pragną skorzystać z posługi kapłańskiej z racji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odwiedzimy w najbliższy piątek w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zgłaszanie chorych telefonicznie lub w zakrystii do najbliższego czwartku włącznie. Również w tym samym dniu księża odwiedzą tych chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej z racji pierwszego piątku miesiąca. Prosimy, aby zgłosić w tym wypadku osoby, które z jakichś przyczyn odwołują skorzystanie z posługi sakramentalnej.

9. W sobotę (27.03) przypada pierwsza rocznica śmierci Ks. Infułata Juliana Pudło. Wspomnijmy w naszych modlitwach o Tym wieloletnim duszpasterzu na naszej Brzozowskiej Ziemi.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Danutę Langer, Beatę Bober, Jana Korfantego i Barbarę Świątkowską. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu” Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym.. Módlmy się nieustannie za siebie pamiętając o tych, którzy w czasie obecnym obarczeni są szczególną troską o zdrowie i życie każdego
z nas.