Drukuj
Odsłony: 1162


1.Dzisiaj Godzina Miłosierdzia Bożego w naszej Bazylice o godz.15.00. Przypominamy, że codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

2. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Możemy wspomóc materialnie dzieła prowadzone przez Caritas składając ofiarę do skrzynki z napisem „Miłosierdzie” umieszczonej za ławkami pod chórem.

3.We wtorek (13.04) po Mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjno – modlitewne Honorowej Straży NSPJ.

4. W najbliższą niedzielę (18.04) Msza święta o godz. 12.15 połączona będzie ze wspomnieniem ofiar tragedii smoleńskiej.

5.Pod chórem za ławkami zostały wyłożone maseczki. W pudełku jest 50 sztuk. Prosimy, aby brać pełne pudełka i rozdzielić pomiędzy członków rodziny i bliskich.

6. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę wieczną śp. Józef Smoleń, Jan Bober i Jan Kocyło. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

7. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana raz radości paschalnej.