Drukuj
Odsłony: 954


1. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zbierane z tego tytułu ofiary przed kościołem przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. To także dzień imienin ks. bp. Krzysztofa Chudzio. Osobę Solenizanta otoczmy naszą modlitwą.

2. Nieszpory popołudniowe dzisiaj o godz. 15.40.

3. Jutro w liturgii Kościoła wspomnienie świętych Joachima i Anny.

4. W najbliższą niedzielę (1.08) podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

5.W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Europie. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Dlatego w najbliższą niedzielę pod chórem za ławkami wystawiona będzie skrzynka z napisem „ofiara dla powodzian.” Złożone tam ofiary pieniężne zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.

6. W najbliższy piątek(30.07) od godz. 9.00 ( na Rynku) przed Ratuszem odbędą się bezpłatne badania dla Pań w wieku od 50 - do 70 lat dotyczące gęstości kości. Konsultacja z lekarzem również bezpłatna.

7. Burmistrz Brzozowa zaprasza mieszkańców Gminy do składania deklaracji uczestnictwa w projekcie” Bezpiecznie we własnym domu – usługi sąsiedzkie i teleopiekuńcze”, zwane pomocą sąsiedzką. Pomoc sąsiedzka skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia, które są samotne i potrzebują wsparcia w codzienny funkcjonowaniu. Nową postacią takiej pomocy jest m. in. godzinna teleopieka. Osoby zainteresowane proszone są o złożenie wypełnionych deklaracji uczestnictwa w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

8. Wszystkim Solenizantom (Ks. Jakubowi), Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask, których dawcą jest sam Bóg, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i świętych Patronów. Radosnych spotkań przy stole rodzinnym, a podróżującym i kierującym pojazdami mechanicznymi tyle bezpiecznych powrotów ile wyjazdów.