Drukuj
Odsłony: 1508

1. Dziś rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości, o czym słyszeliśmy w liście pasterskim. Zachęcamy do podjęcia abstynencji, aby nasze rodziny stały się mocne mocą miłości do Pana Boga i Ojczyzny. Dziś możemy też wesprzeć materialnie ofiary ostatnich powodzi w naszym kraju i w Europie. Ofiary możemy składać do skrzynki z napisem „ ofiarom powodzi” umieszczonej za ławkami pod chórem.

2. Dziś podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

3. Jutro (2.08) można zyskać odpust” Porcjunkuli” po zwykłymi warunkami.

4.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek od godz. 15.30 – 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00.Modlitwy w intencji powołań kapłańskich od godz. 17.00.

5. W piątek (6.08)) Święto Przemienienia Pańskiego – dzień odpustu parafialnego. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i o 18.00 z udziałem księży z naszego dekanatu i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o wzięcie baldachimu, chorągwi i figur. Kazania będzie głosił nas Rodak ks. Karol Leń, który posługuje obecnie, jako wikariusz w Parafii Krasiczyn. Spowiadamy podczas Mszy Świętych. Ksiądz Łukasz i ks. Jakub odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 10.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca początek nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30.

7.Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za składane ofiary składamy szczere podziękowanie mówiąc staropolskie „ Bóg zapłać”. Przypominamy, że trwają prace konserwatorskie przy zabytkowych obrazach i prace remontowe w budynku Kolegium.

8. Przypominamy, że trwają zapisy uczestników Pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd autokarem 12 sierpnia wczesnym rankiem do Birczy a następnie pieszo do Kalwarii. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 8 sierpnia po wieczornej Mszy św.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Romana Zubla i Zdzisława Hućko. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask, których dawcą jest sam Bóg, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i świętych Patronów. Radosnych spotkań przy stole rodzinnym, a Wszystkim Gościom bezpiecznego powrotu do swoich domów.