1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy czas Misji Świętych Parafialnych. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Aleksandra Radeckiego, byłego ojca duchownego WSD we Wrocławiu a obecnie spowiednika w katedrze wrocławskiej oraz ks. Janusza Zabłockiego - posługującego, jako kapelan w Duisburgu w Niemczech. Módlmy się w tych dniach szczególnie za siebie nawzajem, aby ten czas dany nam przez Boga przyniósł w naszym życiu błogosławione owoce. Program rekolekcji znajduje się na naszej stronie internetowej parafialnej, został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz wyłożony jest na stoliku z prasą katolicką. Prosimy o zapoznanie się z tym programem. Księża Misjonarze każdego dnia podawać będą program na dzień następny. W ramach ogólnych przedstawia się następująco: W dni powszednie Msze Święte z naukami misyjnymi o godz. 6.30, 9.00 oraz 15.30 i 18.00 z wyjątkiem Mszy Świętej wieczornej w piątek, która będzie o godz. 17.30, zaś w sobotę na zakończenie Misji Świętych Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. ( w sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz.6.30). Msze Święte poprzedzać będzie poranny różaniec o godz. 9.00 a po południu nabożeństwa o godz. 15.00 i 17.30. Po Mszy Świętej o godz. 15.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja w ciszy. Od dzisiaj do czwartku włącznie o godz. 20.00 Apel Jasnogórski, na który serdecznie zapraszamy.
Pod chórem na stoliku wyłożone zostały książki o Eucharystii autorstwa naszego misjonarza Ks. Aleksandra Radeckiego. Można ją nabyć w cenie 10 zł.

2. Dziś Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3.Dziękujemy Parafianom rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę, zaś za tydzień prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez Parafian rejonu Szpital.

4. W najbliższą niedzielę(26.09) Msze Święte będą bez kazań. Prosimy, aby słowo Boże, które tak obficie padać będzie w tym tygodniu na glebę naszych serc stało się przedmiotem naszej osobistej refleksji i przemyśleń.

5. W duchu dziękczynienia za dar Misji Świętych w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 wyruszymy w pieszej Pielgrzymce do Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Wsi. Tam będzie Nowenna do Matki Miłosierdzia a następnie Msza Święta sprawowana w intencji naszej Parafii. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, a kto by nie mógł, to można podjechać samochodem. Ufamy też, że pogoda będzie nam sprzyjać.

6.W przyszłą niedzielę (26.09) w Komańczy odbędą się uroczystości dziękczynne za beatyfikację bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz odsłonięcie i poświęcenie kamienia upamiętniającego to wydarzenie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą.
Po Mszy Świętej koncert „ W Hołdzie Prymasowi Tysiąclecia”. Zachęcamy do wzięcia udziału.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Wiesława Szeligowskiego. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

8. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Serca otwórzmy na dar Ducha Świętego i przyjmijmy Jezusa, jako naszego Pana i Zbawiciela.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00