Drukuj
Odsłony: 1339

1.Dziękujemy Panu Bogu za dar Parafialnych Misji Świętych, które pozwolił nam doczekać i przeżyć. Prośmy Pana Boga, aby z czasem wydały błogosławiony owoc w naszym życiu duchowym. Dzisiejsze Msze Święte wg. zapowiedzi z ubiegłej niedzieli są bez kazań. Powróćmy pamięcią do wysłuchanych nauk, choćby myśli przewodniej”, jeśli nie Pan Bóg to, kto? Jeśli nie wiara to, co?”. W duchu dziękczynienia za przeżyty ten święty czas wyruszymy dziś w pieszej Pielgrzymce do Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Wsi. Wyjście z naszej Bazyliki o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej do Białej szkoły zapraszamy wszystkich chętnych małżonków, pragnących formować się w Ruchu Światło – Życie.

3.W środę (29.09) zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.00 uczniów klas VI (oddziały a, b, c).
Podczas Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia kandydatury do sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek od godz. 17.00 Honorowa Straż NSPJ poprowadzi Godzinę Świętą.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź święta we czwartek i piątek od godz. 15.30. – 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Honorowa Straż NSPJ prowadzi modlitwy od godz. 8.45. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedzielę różaniec o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dla dzieci przygotowane są dodatkowe materiały liturgiczne na każdy dzień.

7. W sobotę (2.10) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30.

8. W najbliższą niedzielę (3.10) podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Młodzież oazowa naszej parafii Ruchu „ Światło – Życie” będzie też rozprowadzała w przyszła niedzielę nasze parafialne kalendarze w cenie 15 zł. Ofiary z tego tytułu przeznaczone są na wakacyjne rekolekcje oazowe dla nasze młodzieży.

9. Nasza Parafia i Muzeum Regionalne w Brzozowie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na bezpłatne zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w dniu 3 października ( najbliższa niedziela) o godz. 14.00. Po świątyni oprowadzi pracownik Muzeum Regionalnego, a jednocześnie przewodnik beskidzki. Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach akcji,, 60+ Kultura”. Akcja taka jest organizowana, co roku przez instytucje kultury w całym kraju na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy.

10. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, małżeństwa obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i uproszonych przez świętych Patronów oraz opieki naszej Pani Ognistej.