Drukuj
Odsłony: 1090

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Nabożeństwo różańcowe po południu o godz. 15.30. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem nasze parafialne kalendarze w cenie 15 złotych.

2. Jutro Msza Święta o godz. 10.00 z udziałem Przedszkolaków z Przedszkola Nr1 I Nr 2 z okazji świętych Aniołów Stróżów.

3. W Czwartek od godz. 17.00 modlitwy w intencji powołanych do kapłaństwa z prośbą o nowe powołania z racji pierwszego czwartku miesiąca, zaś po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby się włączyć do wspólnoty ministrantów. Prosimy również rodziców, aby zadbali o formacje religijną swoich dzieci właśnie poprzez tą grupę.

5. W najbliższą niedzielę (10.10) przeżywamy kolejny Dzień Papieski pod hasłem:
„Nie lękajcie się”. Jak co roku budujemy żywy pomnik św. JPII fundując stypendia dla uczniów. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą do puszek ofiary z przeznaczeniem na ten cel. W naszej Bazylice umieszczona będzie skrzynka pod chórem z napisem „ żywy pomnik św. Jana Pawła II”, do której będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii przez parafian rejonu Podlesie.

7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 15.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. Dzieci na każdy dzień mają przygotowane materiały liturgiczne.

8. Honorowa Straż NSPJ organizuje wyjazd w dniu 16.10.2021 do Opactwa w Jarosławiu na Dzień Skupienia. Zapisać się można w zakrystii do najbliższej niedzieli (10.10).

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Bronisława Koszowy. „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

10. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom, wśród nich Naszemu Ks. Proboszczowi oraz Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin , sakramentu małżeństwa obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i uproszonych przez świętych Patronów oraz opieki naszej Pani Ognistej.