OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017

1. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej, różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Taca przeznaczona jest na pomoc Domu Księży Emerytów „Emaus”.

2. Akcja Katolicka będzie miała swoje spotkanie formacyjne w najbliższą środę po mszy świętej wieczornej.

3. W najbliższy czwartek zapraszamy na mszę święta o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów klas VI.

4. Dziękujemy parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Rynek.

5. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej w najbliższą niedzielę- Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o godz. 11.00 podczas mszy świętej wystąpi nasz Chór parafialny. Wszystkim członkom chóru i Panu Organiście dziękujemy za czas, jaki poświęcają, aby przez śpiew ubogacać liturgię Mszy świętej w naszej parafii. Przypominamy, że nasz Chór występował w tym roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 9 lipca na mszy świętej o godz. 7.00, która transmitowana była przez Telewizję Polską. Również w najbliższą niedzielę o godz. 12.15 swoje święto patronalne przeżywać będzie Akcja Katolicka. Zapraszamy chętnych do chóru parafialnego i Akcji Katolickiej by w ten sposób ożywiać w sobie ducha wiary i entuzjazm religijny.

6. W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w  Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Chodzi o podjęcie dzieła intronizacji Jezusa, którego realizacja domaga się solidnej pracy nad sobą i pracy apostolskiej, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas. Dlatego w najbliższą niedzielę w rocznicę proklamacji Aktu  zechcemy uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Podczas nabożeństwa o godz. 15.30 odnowimy ten Akt wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach.

7. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzozowie informuje, że przyjmuje zapisy do nowych zatrudnionych lekarzy i pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej. Są to: lek. med. Andrzej Kohlhepp, specjalista w zakresie pediatrii – lek. Patrycja Frącek, specjalista medycyny rodzinnej – lek. Dariusz Frąk, pielęgniarka środowiskowo-rodzinna – Katarzyna Zakielarz. Zapisy w rejestracjach Poradni ,,D” i Przychodni Rejonowej w Brzozowie.

8. Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak oraz Szkoły z Gminy Brzozów zapraszają na Koncert Charytatywny. W trakcie koncertu zbierane będą dowolne datki pieniężne z przeznaczeniem na leczenie 8 – letniego Huberta. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie przy kościele.

9. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, my kapłani życzymy Wam obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00