Drukuj
Odsłony: 1328

1. Dzisiaj nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona z różańcem za zmarłych i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Podczas tego nabożeństwa zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.W czwartek Godzina Święta od godz. 16.45 prowadzona przez HSNSPJ.

3. Za zmarłych wspomnianych w Wypominkach modlimy się do najbliższej soboty.

4. Najbliższa niedziela (28.11) jest pierwszą niedzielą Adwentu. Msze święte w niedzielę w okresie Adwentu będą sprawowane jak w każdą niedzielę w ciągu roku. Pierwsza Msza święta o godz. 6.30. Przed Mszą Świętą odśpiewane zostaną Godzinki ku czci NMP.

5.Dziękujemy Parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Sokół.

6. Od najbliższej niedzieli do nabycia będą opłatki i świece wigilijne ( cena minimalna świec 7 zł.). Nabywając świece wspomagamy „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

7. Również w najbliższą niedzielę (28.11) uczniowie Szkoły Podstawowej o godz. 15.00 w naszej Bazylice wystawią sztukę teatralną przedstawiającą i przybliżającą życie i działalność Prymasa Tysiąclecia – bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do wspólnego oglądnięcia tego przedstawienia.

8. Burmistrz Brzozowa informuje, że trwa nabór do Projektu „ nie daj się pandemii” adresowany do dorosłych mieszkańców Gminy Brzozów posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważne, które z różnych względów odczuwają negatywne skutki pandemii. W ramach projektu spotkania integracyjne, spotkania ze specjalistami, warsztaty
i spotkanie wigilijne. Udział jest bezpłatny. Termin zgłaszania do 24 listopada br. Osoby zainteresowane proszone są o złożenie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Więcej informacji w Wydziale Spraw Społecznych i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

9. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy, aby w waszym życiu nie zabrakło obecności Boga. Niech towarzyszy Wam opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz wstawiennictwo waszych świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie i Goście życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego.