Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest to trzeci rok programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce zatytułowanego „ Eucharystia daje życie.” W obecnym roku duszpasterskim mamy na nowo uświadomić sobie, że kiedy kończy się Msza Święta, zaczyna się powinność dawania świadectwa chrześcijańskiego. Papież Franciszek w swoim nauczaniu przypomina nam” nie powinniśmy zapominać, że sprawujemy Eucharystię, by nauczyć się stawać eucharystycznymi mężczyznami i kobietami.”

1. Dzisiaj o godz. 15.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie w naszej Bazylice wystawią sztukę teatralną przedstawiającą i przybliżającą życie i działalność Prymasa Tysiąclecia – bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do wspólnego oglądnięcia tego przedstawienia.

2.Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny wspomagając tym samym „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie działający w Szkolnym Kole Caritas rozprowadzają zrobione przez nich kartki świąteczne, a w kolejne niedziele Adwentu rozprowadzać też będą stroiki świąteczne.

3. Msze Święte roratnie z krótkimi kazaniami od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Właśnie z myślą o dzieciach zostały przygotowane materiały liturgiczne zatytułowane „ Droga do Betlejem”. W sobotę – Msza Święta roratnia o godz. 16.00.

4.W dni powszednie podczas trwania Adwentu w poniedziałek, środę i czwartek- nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i Świętego Józefa, zaś we wtorek i piątek- Godzinki ku czci NMP. Początek nabożeństw o godz. 17.40.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.30. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 - 16.30. oraz od godz. 17.00 – 18.00.Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30. Modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50.Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych.

6.W pierwszą sobotę miesiąca (5.12) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30. dodatkowa Msza święta.

7. Również w najbliższą sobotę(4.12) przez nasze miasto Brzozów przebiegną uczestnicy VI Biegu dla Życia. Blisko 50 biegaczy pokona trasę z Sanoka do Korczyny ( 49km). Pobiegną
w intencji obrony i szacunku do Życia. W Brzozowie pojawią się około godziny 13.00.

8. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Tradycyjnie też druga niedziela Adwentu jest niesieniem pomocy materialnej Kościołom na Wschodzie. Taką ofiarę będzie można złożyć do skrzynki z napisem pomoc Kościołowi na Wschodzie, która wystawiona będzie za ławkami pod chórem. Za wszystkie ofiary już dzisiaj dziękujemy.

9.W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Józef Hędrzak, Teresa Dużyk, Marian Kula
i Karol Zgłobicki. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy, aby w waszym życiu nie zabrakło obecności Boga. Niech towarzyszy Wam opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz wstawiennictwo waszych świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie i Goście życzymy radosnego przeżywania okresu Adwentu w oczekiwaniu na przyjście Pana.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00