1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. W tym dniu zbieramy ofiary z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taką ofiarę możemy złożyć do skrzynki znajdującej się z tyłu za ławkami z napisem „ Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

2. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

3.W najbliższą środę(8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Od godziny 17.15 uczestniczyć będziemy w szczególnej modlitwie. Nasz chór parafialny wykona Akatyst ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Dlatego na tę Mszę świętą zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Ponadto podczas Mszy Świętej wieczornej uczestniczyć będziemy w obrzędzie przyjęcia kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP od godziny 12.00 – 13.00 Godzina łaski. „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.
Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga – zapowiedziała Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Zapraszamy do naszej brzozowskiej bazyliki, aby trwać przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5.Przypominamy, że roraty w dni powszednie z krótkimi kazaniami o godz. 18.00 ( od poniedziałku do piątku). W sobotę Msza święta roratnia o godz. 16.00 bez kazania.

6. W niedzielę (12.12) taca przeznaczona jest na prowadzone inwestycje parafialne. Za składane ofiary składamy szczere „ Bóg zapłać”. Od najbliższej niedzieli ministranci rozprowadzać będą kadzidło i kredę, które prosimy przynieść w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia ( Trzech Króli) do poświęcenia. Pozyskane środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na Fundusz Ministrancki. Minimalna cena za zestaw wynosi 5 złotych. Również młodzież Szkolnego Koła Caritas z Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie rozprowadza kartki świąteczne ręcznie wykonane oraz stroiki wigilijne. Nabywając te dzieła wspomagamy dzieła Caritas.

7. Zachęcamy, aby już korzystać w dni powszednie ze spowiedzi świętej świątecznej, gdyż ze względu na panującą epidemię spowiedzi dekanalnej nie będzie. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świętej na ostatni tydzień , nie tworzyć kolejek i jednocześnie nie stwarzać zagrożeń epidemicznych.
Tak postępując wywołujecie u siebie wzajemnie tylko złe emocje a tego wszystkiego można uniknąć kierując się zdrowym rozsądkiem i miłością bliźniego.

8. W sobotę o godz. 14.30 obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów.

9.W ostatnich dniach odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Czesława Kobiałkę i Krystynę Pilawską. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy, aby w waszym życiu nie zabrakło obecności Boga. Niech towarzyszy Wam opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz wstawiennictwo waszych świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie i Goście życzymy radosnego przeżywania okresu Adwentu w oczekiwaniu na przyjście Pana.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00