Drukuj
Odsłony: 1616

1.Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej bazylice wystąpi z koncertem kolęd schola muzyczna z Parafii Iwonicz Zdrój , która w połączeniu z naszym chórem parafialnym wykona też kilka wspólnych kolęd i pastorałek. Zapraszamy.

2. W środę (2.02) Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic przed skapywaniem wosku, aby nie pobrudzić ławek i posadzki. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej archidiecezji, a w sposób szczególny pamiętajmy o naszych Siostrach Służebniczkach posługujących w naszej parafii i w DPS w Zdroju. Msze święte o godz. 6.30, 9.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

3. W czwartek (4.02) wspomnienie św. Błażeja. Podczas Mszy świętych poświęcenie jabłek.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 – 16.30. Oraz od godz. 17.00 – 18.00.W czwartek od godz. 17.00 modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie modlitewne prowadzone przez Honorową Straż Serca Jezusowego w piątek od godz. 8.45. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

5. W sobotę (5.02) przypada wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy świętych poświęcenie chleba, wody i soli.

6. W sobotę początek nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30. Dodatkowa Msza święte o godz. 9.30.

7. W najbliższą niedzielę (.02) podczas Mszy świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

8. Dziękujemy Parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie liturgii Mszy Świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie Liturgii Słowa przez Parafian rejonu Rynek

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Maria Sawicka i Wanda Szałajko. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. Wszystkim Solenizantom i tym , którzy obchodzą rocznicę swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy błogosławieństwa od Boga Ojca Wszechmogącego przez Jezusa Syna Bożego w Duchu Świętym.