1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu. Polecamy uzależnionych i ich rodziny. W naszej parafii rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej Mszy świętej. Nie będzie dzisiaj Nieszporów. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji jutro i we wtorek po porannej Mszy świętej do godz. 18.00.

2. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

3. Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4 W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej tak jak w latach ubiegłych o godz.7.00, 15.30 ( dla dzieci) i 17.30.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych (Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach). Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust, można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O doby i najsłodszy Jezu”. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
Msze święte w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 i 18.00 są bez kazań , dlatego prosimy , aby łączyć je z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchać kazania pasyjnego.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz.15.30.- 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Modlitwy w intencji powołanych do kapłaństwa i z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek od godz. 17.00.

7. We wtorek o godz. 16.00 Msza św. dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich a później spotkanie formacyjne.

8. Modlitewne spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek od godz. 8.45, zaś o godz. 9.30 dodatkowa Msza święta. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej Mszy Świętej. Chorych, odwiedzimy z posługą kapłańską w piątek w godzinach przedpołudniowych.

8. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30 dodatkowa Msza święta.

9.W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Podczas Mszy o godz. 12.15 dzieci klas trzecich przygotowujące się do I spowiedzi Komunii św. otrzymają modlitewniki. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

10. Dziękujemy Parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3, Bielawskiego 3 za przygotowanie liturgii Mszy Świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie Liturgii Słowa przez Parafian rejonu Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka.

11. W drugą sobotę Wielkiego Postu (12.03) po Mszy świętej wieczornej rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i niedziele po Mszy świętej wieczornej.

12. W niedzielę (27.03) przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną ks. Arcybiskupa Metropolity Adama Szala. Ze względu na sakrament bierzmowania , który udzielany będzie podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 już dziś pragniemy poinformować, że nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany. Program wizytacji kanonicznej zostanie umieszczony na stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.

13. We czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w naszej archidiecezji Nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Będziemy trwać we wspólnej modlitwie przez dziewięć dni, czyli do 11 marca. Wspomniana inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie całą naszą Ojczyznę. Wierni w Polsce zjednoczą się we wspólnym błaganiu Boga, „aby posłał robotników na żniwo swoje”.

Z kolei na sobotę, 12 marca br., a więc dzień 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, zaplanowano w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie główne uroczystości modlitewne z udziałem duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych. Ks. Arcybiskup Metropolita Adam Szal zwraca się do nas wszystkich słowami: „Zachęcam wszystkich wiernych, Wyższe Seminarium Duchowne, Dzieło Pomocy Powołaniom, „Margaretki”, zgromadzenia zakonne, aby włączyli się w tę modlitwę w swoich domach rodzinnych, wspólnotach życia zakonnego. Nowenna będzie również transmitowana przez Radio FARA w dniach 3-11 marca 2022 r. codziennie o godz. 20.15. Podejmijmy z wiarą i ufnością modlitewne wołanie o powołania i za powołanych.

14. Ks. Tomasz Bednarz z dniem 1 marca br. został mianowany Proboszczem w Parafii Dobkowice w dekanacie Pruchnickim. Dziękujemy ks. Tomaszowi za posługę duszpastersko – katechetyczną pełnioną w naszej Parafii. Wraz z przyjęciem nowych obowiązków życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej i służbie dla ludzi, gdzie został posłany. Do naszej Parafii przychodzi ks. Bogdan Kupczyk , który będzie nas wspomagał w posłudze duszpasterskiej.

15. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w związku z wojną na Ukrainie i wsparciu uchodźców dzisiaj możemy złożyć do skrzynki z napisem „ dla Ukrainy” umieszczonej za ławkami pod chórem dowolne ofiary, zaś w Środę Popielcową zbierana taca przeznaczona również będzie na ten cel.

16. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Adam Wrona i Czesława Bryś. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

17. W obliczu toczącej się wojny, dramatów ludzkich, ofiar ludzkiego życia trwajmy mocno na modlitwie i błagajmy Maryję Królową Pokoju , aby uprosiła przed tronem Boga pokój dla świata. Trwajmy w tych godzinach przed Najświętszym Sakramentem przeżywając 40 – godzinne nabożeństwo Eucharystyczne.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00