Drukuj
Odsłony: 1522

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych Mszy świętych, aby Mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Przypominamy, że taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. W najbliższy wtorek (8.03) modlimy się w intencji wszystkich kobiet z okazji Dnia Kobiet, zaś w środę o godz., 10.00 z inicjatywy uczniów naszych szkół średnich odprawiona zostanie tutaj w bazylice Msza św. z prośbą o pokój na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o godz. 15.30.

4. W piątek na Mszę Świętą na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VIII, którzy odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia.

5. W sobotę(12.03) po Mszy świętej wieczornej rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i niedziele po Mszy świętej wieczornej.

6. Za tydzień przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na misje „ad Gentes”. Taką ofiarę będzie można złożyć do skrzynki z napisem „ na misje”, która wystawiona będzie za ławkami pod chórem. Taca zaś jest inwestycyjna.

7. Dziękujemy Parafianom rejonu Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka. za przygotowanie liturgii Mszy Świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy
o przygotowanie Liturgii Słowa przez Parafian rejonu Szpital.

8. Przypominamy, że w niedzielę (27.03), kiedy przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Ks. Arcybiskupa Metropolity Adama Szala nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00.
Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janina Kasza i Stefania Przystasz. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. W obliczu toczącej się wojny, dramatów ludzkich, ofiar ludzkiego życia trwajmy mocno na modlitwie i błagajmy Maryję Królową Pokoju , aby uprosiła przed tronem Boga pokój dla świata.