OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2017

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem” Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

2. Dzisiaj nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Gościmy kleryka, naszego Rodaka Dawida Chęcia, który w imieniu całej wspólnoty seminaryjnej pragnie wyrazić wdzięczność za ofiary składane na rzecz utrzymania Seminarium. Zachęcamy również do nabywania figurek Dzieciątka Jezus, które rozprowadza dziś młodzież przed kościołem.

3. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wyłożone są na stoliku przy prasie katolickiej. Od najbliższej niedzieli do nabycia będą świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas a składane z tego tytułu ofiary wspierają już od lat „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

4. W dni powszednie msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci i dorosłych. Dla dzieci przygotowane są pomoce liturgiczne na każdy dzień dla głębszego przeżycia tego świętego czasu. Dzieci prosimy też o wykonywanie serduszek z dobrymi uczynkami. Godzinki ku czci NMP we wtorki i piątki zaś w poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II, w środę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej, a w czwartek nabożeństwo ku czci św. Józefa. Początek nabożeństw o godz. 17.40

5. W najbliższą środę (6.12.) przybędzie do naszego miasta Brzozowa Święty Mikołaj. W tym roku zagości na brzozowskim Rynku. Jego odwiedziny przewidziane są na godz. 16.00 zaś „Biuro św. Mikołaja” będzie czynne w Białej Szkole już od godz. 14.00. Święty Mikołaj zaprasza też ministrantów, Dzieci Maryi i młodzież oazową. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjne dla Grupy modlitewno- biblijnej

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od godz. 17.00

7. W piątek (8.12) przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Na mszy świętej o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Dlatego na tę mszę świętą zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami.

8. Dziękujemy parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Sokół zaś na mszy świętej o godz. 12.15 polecać będziemy ofiary Katynia i tragedii smoleńskiej.

9. W najbliższą niedzielę( 10.12) przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bardzo prosimy o wsparcie materialne prowadzonych prac przy naszej Kolegiacie. Przypominamy, że potrzebujemy zaledwie 15% wkładu własnego całości kosztów ponad trzech milionów złotych, ale stanowi to ponad 450tys. złotych.Za wszelką życzliwość i okazaną pomoc mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

10. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Antoni Michno. W niedzielę podczas mszy świętych nauki ogólne. Zakończenie rekolekcji we wtorek (12.12).Wtedy też po mszy świętej wieczornej (która będzie bez nauki rekolekcyjnej) wygłosi w naszej Kolegiacie prelekcję Pan Mariusz Czuba – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie pt.” Kolegiata w Brzozowie- ranga i znaczenie na tle zabytków architektury sakralnej w Polsce” w kontekście nadania naszej Kolegiacie tytułu Bazyliki Mniejszej. Pan Mariusz Czuba z wykształcenia historyk, swego czasu Podkarpacki Konserwator Zabytków a pochodzący z sąsiedniej parafii Blizne. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Taki sam wykład Pan Mariusz w dniu 12.12 o godz. 9.00 będzie miał dla uczniów szkół średnich w Brzozowskim Domu kultury.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Marię Kijak, Genowefę Iwanowską i Władysława Borka. Dusze wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

12.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów, wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a w tym nowym roku duszpasterskim odkrywajmy prawdę o Duchu Świętym , który jest obecny w naszym codziennym życiu.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00