1. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Zapraszamy.

2. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chętnych, prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do posługi przy ołtarzu. We czwartek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla wszystkich ministrantów.

3. W najbliższy czwartek modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 16.50.

4. W piątek (8.04) nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz.7.00 a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Tradycyjnie prowadzić będzie ulicami : Mickiewicza , 3 Maja , Kubasa i Bielawskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rozważania poprowadzą członkowie różnych grup duszpasterskich działających w naszej Parafii. Do niesienia krzyża prosimy parafian poszczególnych rejonów Parafii. Nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 15.30 dla dzieci.

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa). Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy świętej. Msza Święta o godz. 9.30 z uroczystą procesją z palmami wykonanymi przez dzieci Szkoły Podstawowej w Brzozowie. Taca z najbliższej niedzieli jest inwestycyjna.

6. Dziękujemy za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 Parafianom rejonu Podlesie, zaś na Niedzielę Męki Pańskiej prosimy o przygotowanie liturgii słowa Parafian rejonu Potok.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy naszej Parafii zaprasza wszystkich członków i sympatyków w najbliższą środę 6 kwietnia do naszej Bazyliki na Mszę Świętą na godz. 18.00, a po Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne.

8. Konferencja Episkopatu Polski i Caritas Polska zapraszają do udziału w akcji” Paczka dla Ukrainy”. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień czasu. Paczkę stanowią produkty 3 kategorii: żywność z długim terminem ważności, produkty dla dzieci oraz artykuły chemiczne i kosmetyczne. Caritas przygotowała już gotowe kartony, które po złożeniu stanowią gotowe pudełko , które należy wypełnić produktami. ( Na stoliku za ławkami wyłożona jest szczegółowa lista produktów , które stanowią całość paczki o wadze 17 kilogramów). Paczka musi być kompletna i gotowa do przekazania rodzinie na Ukrainie ( paczka nie będzie uzupełniana). Gotowe kartony do złożenia paczki są do wzięcia w zakrystii. Taką paczkę może zrobić jedna rodzina, sąsiedzi , grupa osób, uczniowie szkół, zakłady pracy lub sklepy. Paczki te zostaną dostarczone do magazynu Caritas w Przemyślu przy ul. Mickiewicza 29.
Przypominamy, że paczka musi być zrobiona zgodnie z podaną instrukcją, dlatego prosimy o zapoznanie się z załącznikiem, jakie produkty wypełniają jedną paczkę. (jest ich 35). Paczka będzie zaklejona w obecności pracownika Caritas, dlatego prosimy, aby paczki nie zaklejać. Paczkę tę można bezpośrednio przekazać do Przemyśla lub do końca tego tygodnia dostarczyć na Parafię i stąd paczki zostaną dowiezione do Przemyśla. Zachęcamy do zaangażowania się w to piękne dzieło miłosierdzia względem bliźniego.

9. Na stoliku za ławkami zostały wyłożone paschaliki. Minimalna cena to 10 zł. Ofiary złożone z tego tytułu zostaną przekazane na Caritas.

10. Prosimy , aby skorzystać już w tym tygodniu ze spowiedzi świętej wielkanocnej i nie odkładać na ostatnie godziny i nie tworzyć kolejek przed konfesjonałami. Spowiedź parafialna będzie w Wielki Wtorek od godziny 9.00 – 12.00 oraz po południu od godz. 14.30 – 17.30.

11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Tadeusz Dymiński i Maria Szałajko. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

12. W obliczu toczącej się wojny, dramatów ludzkich, ofiar ludzkiego życia trwajmy mocno na modlitwie i błagajmy Maryję Królową Pokoju , aby uprosiła przed tronem Boga pokój dla świata. Bóg jest taki sam teraz i na wieki, a to oznacza , że i teraz możemy oglądać cuda Bożej Opatrzności. Święty Jan Paweł II mówił , że „ nie ruchliwe stolice są decydującymi ośrodkami historii świata i świętości: prawdziwymi ośrodkami są ciche miejsca modlitwy ludzi. Tam , gdzie się modli, tam się decyduje nie tylko o naszym życiu po śmierci, ale także o wydarzeniach tego świata”.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00