1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Zapraszamy do wspólnej modlitwy, które odmawiać będziemy przed wieczorną Mszą Świętą.

3. Trwa Nowenna przed święceniami diakonatu, zaś od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Także w piątek od godz. 16.50 Godzina Święta prowadzona przez Honorową Straż NSPJ.

4. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej kolejny wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę (29.05) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, które przyjmie m.in. nasz parafianin kleryk Wojciech Nogaj.

6. Dziękujemy mieszkańcom rejonu Borkówka za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez parafian rejonu Rynek.

7. W najbliższą niedzielę (29.05) młodzież będzie zbierać do puszek przed kościołem dowolne ofiary z przeznaczeniem na letnie rekolekcje oazowe Ruchu „ Światło – Życie”. Prosimy o wsparcie tej pięknej inicjatywy, gdyż dzięki temu dofinansowaniu kilkadziesiąt młodych osób z naszej Parafii bierze udział w takich rekolekcjach.

8. W tym tygodniu zostaną odprawione o godz.19.00 dodatkowe Msze święte i nabożeństwa w rejonach:
24 maja ( wtorek )- Rejon Kopernika , 26 maja (czwartek)- Czerwona Kapliczka, 27maja (piątek)- rejon Sokół ( samo nabożeństwo ).

9. 29 maja w godz. 11.00-15.00 w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie( ul Słoneczna 6) odbędzie się Dzień Dawcy Szpilki, czyli rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych . Akcja organizowana jest wraz z Fundacją DKMS pomagając osobom chorym na nowotwory krwi. Im więcej potencjalnych dawców szpiku, tym więcej osób możemy uratować. Zapraszane są osoby w dobrym stanie zdrowia w wieku od 18 roku życia do 50 roku.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do włączenia się w akcję” Podarunek za rysunek”, która jest organizowana przez DPS dla dzieci w Starej Wsi z okazji Światowego Dnia Dziecka. „Zrób dzieciakom drobny podarunek z listy, a dostaniesz wykonany przez nich rysunek.” Mile widziane są zabawki ogrodowe ( do piaskownicy, basenu, kolorowanki, kredy, balony), zestawy kreatywne, szpilki, gumki ozdoby do włosów, słodycze i wszystko, co może sprawić dzieciom radość. Podarunki prosimy składać w zakrystii do piątku
27 maja. Tam również po 1 czerwca na ofiarodawców będą czekały rysunki wykonane przez podopiecznych domu.

11. Przypominamy, że biblioteka parafialna czynna w budynku kolegium w środy i piątki od godz. 14.00 do 16.00. Serdecznie zapraszamy.

12. W minionym tygodniu odeszli od nas do Domu ojca śp. Barbara Szuba i Andrzej Ilasz. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…

13. Niech Boże błogosławieństwo , opieka Maryi i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00