1. W naszej Parafii wraz z Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia, naszej Pani Ognistej. Kazania głosi nasz rodak Ks. Arkadiusz Wojnicki , student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Za posługę słowa składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji odbywają się święcenia diakonatu. W Średniej Wsi święcenia przyjmuje nasz rodak kleryk Wojciech Nogaj. Polećmy przystępujących do święceń diakonatu i prezbiteratu w naszych osobistych modlitwach.

3. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W najbliższy wtorek zakończenie nabożeństw majowych. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe , które rozpoczynać się będą w niedzielę (oprócz trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 15.40, zaś w dni powszednie o godz. 17.40.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek od godz. 16.50. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 – 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00. W piątek Honorowa Straż NSPJ prowadzi modlitwy od godz. 8.50. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. Chorych księża ( ks. Piotr i ks. Jakub )odwiedzą z posługą sakramentalną w godzina przedpołudniowych, ks. Łukasz, wg. umówienia się z chorymi. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej.

6. W sobotę początek nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. W starej Wsi Męski Różaniec z udziałem ks. biskupa Stanisława Jamrozka (godz. 8.00 Msza Święta a następnie różaniec w procesji do Domu Generalnego Sióstr Służebniczek). Zachęcamy mężczyzn, aby wzięli udział w tym nabożeństwie i nie wstydzili się wyznawać swej wiary.

7. W niedzielę (5.06) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny. Podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

8. Dziękujemy Parafianom Rejonu Rynek za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian rejonu Mickiewicza.

9. Dziękujemy za przygotowanie Mszy Świętych polowych i nabożeństw w poszczególnych rejonach Parafii i uczestnikom tych wyjątkowych nabożeństw, co wpisuje się i w tradycję naszej ziemi brzozowskiej. Wszystkim mówimy szczere „ Bóg zapłać”. Mieszkańców rejonu Podlesia zapraszamy 14 czerwca ( tradycyjnie przy kapliczce św. Antoniego).

10. Niech Boże błogosławieństwo , opieka Maryi naszej Pani Pocieszenia i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00