OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017

1. Dziś dzień modlitw i materialnego wsparcia Kościoła na Wschodzie. Ofiary na ten cel możemy złożyć do puszek przed kościołem. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazuje na Wschód szaty i naczynia liturgiczne, tabernakula, dzwony, pomoce katechetyczne i książki religijne, dofinansowuje działalność domów dziecka, opiekę nad bezdomnymi, ludźmi starszymi, czy domy samotnej matki. Na mszy świętej o godz. 12.15 polecać będziemy ofiary Katynia i tragedii smoleńskiej. Nieszpory popołudniowe o  godz.15.40. W naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Antoni Michno, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Dzisiaj msze święte z naukami ogólnymi. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Dzisiaj można już wspierać „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” nabywając świecę na stół wigilijny. Wyłożone są wraz z opłatkami i prasą katolicką. Również na stoliku z prasą katolicką znajduje się stroik na stół wigilijny. W  najbliższą niedziele takie stroiki rozprowadzać będzie Dziewczęca Służba Maryjna w cenie 25zł. Zachęcamy do nabywania. Są one własnoręcznie robione przez dziewczyny, wraz z Siostrą Przełożoną Anetą, a pozyskane ofiary będą dla nich wsparciem wakacyjnych rekolekcji.

2. Jutro msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 9.30 – dla osób starszych i chorych, po południu o godz. 16.00 i 18.00. We wtorek ostatni dzień rekolekcji parafialnych. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 16.00 i 18.00.

3.W środę(13.12.) msza święta o godz. 18.00 z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych w kolejną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek (14.12) bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18.00 prelekcję wraz z pokazem multimedialnym zatytułowaną” Kolegiata w Brzozowie- ranga i znaczenie na tle zabytków architektury sakralnej w Polsce” w kontekście nadania naszej Kolegiacie tytułu Bazyliki Mniejszej wygłosi Pan Mariusz Czuba – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie. Powyższa prelekcja została przeniesiona z wtorku (12.12) jak było głoszone tydzień temu ze względu na ważne spotkanie Prelegenta w Ministerstwie Kultury. Ta prelekcja będzie też wygłoszona tego samego dnia o godz. 9.00 w Brzozowskim Domu Kultury. Zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa i  wysłuchania prelekcji, gdyż tym spotkaniem inaugurujemy przygotowania do liturgicznych uroczystości ogłoszenia naszej Kolegiaty Bazyliką Mniejszą do czego przychylił się Ojciec Święty Franciszek wydając stosowny Dekret. Liturgiczne Uroczystości związane z tym wielkim wydarzeniem planujemy przeżywać wraz zakończeniem prac konserwatorsko – budowlanych , czyli późną jesienią przyszłego roku, kiedy to dokonamy poświęcenia całego odnowionego wnętrza świątyni wraz z konsekracją ołtarza soborowego i odczytania Dekretu Ojca Świętego o  podniesieniu naszej Kolegiaty do tytułu Bazyliki Mniejszej i związanymi z tym tytułem przywilejami.

5. Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci i  dorosłych. Ze względu na rekolekcje, uroczystości patriotyczne i zaplanowaną prelekcję nauki skierowane będą do wszystkich, więc dzieci przepraszamy, że nie będą to nauki dziecięce o św. Józefie, ale obrazki będą rozdawane.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian Podwale, Kopernika 1,3 oraz Bielawskiego 2.

7. Burmistrz Brzozowa oraz Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa zapraszają na bezpłatny udział w spotkaniach z  lekarzami onkologami, które odbędą się 16 grudnia (sobota) w Sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego w Brzozowie w godz. 9.00- 11.30 (profilaktyka raka piersi), 11.30 – 14.00 (profilaktyka raka jelita grubego), 14.00 – 16.00 (cytologia) Szczegółowe informacje na plakacie umieszczonym w gablocie przy bramie głównej.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Józefa Brysia i Marię Pudłowską. Dusze wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

8. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów, wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a w tym nowym roku duszpasterskim odkrywajmy prawdę o Duchu Świętym , który jest obecny w  naszym codziennym życiu.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00