Drukuj
Odsłony: 1001


1.Dziś Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek -Marii Magdaleny, w sobotę– św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3. W najbliższą niedzielę (24.07) w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych podczas każdej Mszy świętej. Razem z MIVA Polska chcemy dziękować Bogu za bezpieczne podróże i jako znak tej wdzięczności pragniemy ofiarować od każdego z nas 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Złożone z tego tytułu ofiary przekażemy naszemu rodakowi posługującemu w Paragwaju ks. Andrzejowi Dańko. Ofiary prosimy składać do skrzynki z napisem „ Miva Polska”, która będzie wystawiona pod chórem za ławkami. Tam też będą wyłożone różne gadżety dla kierowców, jak w latach poprzednich. Poświęcenie samochodów na placu kościelnym, na parkingu przy plebani, przy budynku Kolegium i za murem kościelnym ( za dzwonnicą).

4. Najbliższa niedziela jest także Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

5. Dziękujemy Parafianom Rejonu Podlesie za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o to Parafian rejonu Potok.

6. W minionym tygodniu do grona aniołów w niebie dołączyła z naszej parafii Michalinka Widziszewska. Przez serce Maryi dziękujmy Bogu za dar Jej życia i prośmy o potrzebne łaski dla Jej Rodziców i siostrzyczek: Zdrowaś Maryjo… Do domu Ojca odszedł również śp. Tadeusz Duplaga. Wołajmy o niebo dla Jego duszy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask , których dawcą jest sam Bóg, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Życzymy ponadto Radosnych spotkań przy stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.