Drukuj
Odsłony: 1135


1. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych podczas każdej Mszy świętej. Razem z MIVA Polska dziękujemy Panu Bogu za bezpieczne podróże i jako znak tej wdzięczności pragniemy ofiarować od każdego z nas 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary z tego tytułu prosimy składać do skrzynki, która wystawiona jest pod chórem za ławkami. Tam też wyłożone są różne gadżety dla kierowców, jak w latach poprzednich. Poświęcenie samochodów na placu kościelnym, parkingu przy plebani, Kolegium i za murem kościelnym.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Jest to też dzień imienin ks. biskupa Krzysztofa Chudzio. Wspomnijmy w naszych modlitwach o Solenizancie.

3. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

4. Dziękujemy Parafianom Rejonu Potok za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian rejonu Zdrój.

5.W piątek (29.07) dodatkowa Msza Święta o godz. 12.00 z okazji Święta Policji.

6. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Maria Kuś i śp. Stanisław Koroblewski. Duszę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…

7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask , których dawcą jest sam Bóg, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Życzymy ponadto radosnych spotkań przy stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.