Drukuj
Odsłony: 2146


1.Dziś Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40

2.Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości o czym słyszeliśmy w liście pasterskim. Zachęcamy do trwania w abstynencji i składania deklaracji abstynenckich.

3. We wtorek (2.08) można zyskać odpust” Porcjunkuli” po zwykłymi warunkami.

4.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 – 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Modlitwy w intencji powołań kapłańskich w czwartek od godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.45, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. Ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych.

5.W sobotę (6.08) )Święto Przemienienia Pańskiego – dzień odpustu parafialnego. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 16.00. Msza Święta o godz. 11.00 będzie z udziałem księży z naszego dekanatu i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o wzięcie baldachimu, chorągwi, figur i obrazów. Kazania będzie głosił Proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sanoku ks. Jacek Michno. Msza Święta o godz. 18.00 będzie już Mszą Świętą z niedzieli.

6. Dzień odpustu parafialnego wypada w pierwszą sobotę miesiąca. Wyjątkowo nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca rozpocznie się o godz. 10.30.Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.( odmówimy modlitwę Anioła z Fatimy, różaniec i litanię Loretańską, a rozważaniem piętnastominutowym będzie wygłoszone kazanie odpustowe podczas Mszy Świętej).
7. W najbliższą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

8. Dziękujemy Parafianom Rejonu Zdrój za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian rejonu Widacz.

9. W dniach 10-14 sierpnia odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Bazyliki Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej. Chętne osoby zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Podczas zapisu prosimy o podanie numeru Pesel w celu ubezpieczenia grupy od nieszczęśliwych wypadków. Bliższe informacje związane z trasą pielgrzymki i sposobem jej przeżywania zostaną podane na spotkaniu organizacyjnym w niedzielę (7.08.), po zakończonej ostatniej mszy świętej w tym dniu.

10. W ostatnich ogłoszeniach wybrzmiało, że zmarły śp. Stanisław Koroblewski był mieszkańcem DPS – u , co jest pomyłką, za którą przepraszamy najbliższych.

11.W dniu 18 sierpnia prowadzona będzie zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw” Pro Missio”, a przychody z tej akcji będą przekazane na działalność misyjną Ks. Jacka Żygały posługującego w Peru. Taki zużyty sprzęt prosimy składać w dniu 17 sierpnia na placu kościelnym przy zakrystii jak w latach poprzednich. Informacje dodatkowe na plakatach umieszczonych przed kościołem.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej” Niedziela” i Gość Niedzielny”. W ostatnim numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać m.in. o tym , jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji oraz o istocie cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. Tygodnik „ Niedziela” przybliża wydarzenia patriotyczne m.in. Powstanie Warszawskie.

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask , których dawcą jest sam Bóg, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Życzymy ponadto radosnych spotkań przy stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.