1. Dziś Nieszpory o godz. 15.40.

2. We czwartek(1.09) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta dla uczniów Szkół zawodowych i średnich o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30- 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby skorzystali ze spowiedzi świętej z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. W pierwszy piątek miesiąca czuwanie modlitewne prowadzone przez Honorową Straż Serca Jezusowego od godz. 8.45. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

4. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30.W Starej Wsi w Kaplicy Domu Generalnego Sióstr Służebniczek o godz. 8.00 Męski Różaniec. Zapraszamy mężczyzn do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

5.W najbliższą niedzielę (4.09) podczas Mszy Świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00. Za tydzień prosimy o przygotowanie liturgii Mszy Świętej o godz. 11.00 Parafian rejonu Sokół.

7.W najbliższą niedzielę(4.09 )zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.15. Rodziców dzieci klas III. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dotyczące Pierwszej Komunii Świętej.

8. Od 1 do 15 września w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie – będą przyjmowane wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym – stypendium szkolne dla uczniów zamieszkujących na terenie gminy Brzozów na rok szkolny 2022/2023.

9. Minął okres wakacyjny. Rozpoczynają działalność w Parafii wszystkie grupy duszpasterskie według harmonogramu lat ubiegłych. W szczegółach prosimy o kontakt z księdzem opiekunem.

10. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że 31 sierpnia br. Z terenu miasta Brzozów będą odbierane meble i inne odpady wielkogabarytowe. Odbiór wymienionych odpadów odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów do godz. 7.00 za wyjątkiem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który należy we własnym zakresie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( ul. Legionistów 10)


11. W dniach od 9 września do 11 września br. W Woli Jasienickiej odbędą się rekolekcje dla małżeństw i rodzin. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek (9.09.)o godz. 17.30 w Domu Strażaka w Woli Jasienickiej. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w czasie prowadzonych rekolekcji. Informacje są też na plakacie umieszczonym w gablocie przy bramie głównej. Na plakacie umieszczony jest numer telefonu pod który należy dokonać zgłoszenia swego uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

12. Pragniemy serdecznie podziękować s. Alicji Zygmunt – Przełożonej Domu Sióstr Służebniczek posługujących w naszej Parafii , która odchodzi z naszej wspólnoty parafialnej ze względu na objęcie nowych funkcji i obowiązków w Zarządzie Prowincjalnym Sióstr Służebniczek Prowincji Przemyskiej. Dziękujemy za posługę katechetyczną w Liceum Ogólnokształcącym i wykonywanie pięknych dekoracji w kościele. Zarówno dekoracji Bożonarodzeniowych ,Wielkanocnych jak i w ciągu całego roku liturgicznego. Życzymy s. Alicji błogosławieństwa Bożego w tym nowym rozdziale zadań życia konsekrowanego, który będzie pisany w Domu Prowincjalnym. Jednocześnie witamy w naszej Parafii s. Dorotę Białowąs , która przejmie obowiązki ustępującej s. Alicji. Siostrze Dorocie życzymy , aby powrót do Brzozowa po kilkunastu latach pełnienia innych obowiązków i zadań był piękną kontynuacją rozpoczętej posługi w naszej wspólnocie brzozowskiej.

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00