1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski po hasłem „ W blasku prawdy”. Jak co roku budujemy żywy pomnik św. JPII fundując stypendia dla uczniów. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są do puszek ofiary z przeznaczeniem na ten cel. W naszej bazylice umieszczona została skrzynka pod chórem z napisem „ żywy pomnik św. Jana Pawła II” do której możemy złożyć ofiarę na ten cel. Dzisiaj ostatni dzień renowacji Misji Świętych w naszej parafii. Dziękujemy za posługę Słowa Bożego Księżom Misjonarzom(ks. Aleksandrowi Radeckiemu i ks. Januszowi Zabłockiemu). Nabożeństwo popołudniowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Dzisiaj też przypada rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, módlmy się w jego intencji.

2. We wtorek w liturgii Kościoła przeżywamy Święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia.

3. W środę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona naszego Powiatu Brzozowskiego. Dodatkowa Msza Święta z udziałem naszych władz samorządowych i zaproszonych gości o godz. 14.00. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów przy obelisku bł. ks. Jerzego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5.W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Podczas każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza młodzież oazowa w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać pod kościołem kalendarze parafialne.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii przez Parafian rejonu Zdrój.

7. W miniony tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Danuta Potoczna. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

8. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i uproszonych przez świętych Patronów oraz opieki naszej Pani Ognistej. Wracajmy do naszych domów z pytaniem , które nadaje kierunek naszemu życiu” jeśli nie Bóg - to kto, jeśli nie wiara – to co.”asz