1.Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a szczególnym wydarzeniem wiary w naszej archidiecezji będzie peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to ważna okazja do modlitwy w rodzinie, zaangażowania apostolskiego, umocnienia kultu Serca Pana Jezusa oraz ożywienia kultu Eucharystii, który stanowi fundament żywotności Kościoła.

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 15.40.

3.Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są wyłożone za ławkami pod chórem. Od najbliższej niedzieli do nabycia będą też świece Caritas. Nabywając je wspomagamy „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

4. Msze Święte roratnie z krótkimi kazaniami od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Właśnie z myślą o dzieciach zostały przygotowane materiały liturgiczne zatytułowane „Z narodzinami Jezusa było tak ...”. W sobotę – Msza Święta roratnia o godz. 16.00.

5.W dni powszednie podczas trwania Adwentu w poniedziałek , środę i czwartek- nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego , Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i Świętego Józefa , zaś we wtorek i piątek- Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Początek nabożeństw o godz. 17.40.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.30. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 - 16.30. oraz od godz. 17.00 – 18.00.Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30.
Modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50.Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Również tych, których odwiedza ks. Piotr.

7.W pierwszą sobotę miesiąca (3.12) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30. dodatkowa Msza święta , a po Mszy Świętej szkoła biblijna w Białej Szkole, którą prowadzi ks. Profesor Stanisław Haręzga. W Starej Wsi w Kaplicy Domu Generalnego Sióstr Służebniczek o godz. 8.00 Męski Różaniec. Zapraszamy mężczyzn do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

8. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Tradycyjnie też druga niedziela Adwentu jest niesieniem pomocy materialnej Kościołom na Wschodzie .Taką ofiarę będzie można złożyć do skrzynki z napisem pomoc Kościołowi na Wschodzie, która wystawiona będzie za ławkami pod chórem. Za wszystkie ofiary już dzisiaj dziękujemy. W ostatnią niedzielę złożyliśmy ofiarę z przeznaczeniem dla osoby poszkodowanej w pożarze w wysokości 12.772 złotych i 10 Euro. Z tych pieniędzy zostanie wyposażone mieszkanie.

9. Dziękujemy Parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Podwale, Kopernika 1,3,Bielawskiego 3.

10.W najbliższy wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla kandydatów Liturgicznej Służby Ołtarza, zaś w środę o godz. 17.00 zbiórka ministrantów Szkoły Podstawowej. Spotkania odbywają się w Białej Szkole.

11.W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Grzegorz Wojnar, śp. Józef Borula i i śp. Zbigniew Franczuk. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

12. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy, aby w waszym życiu nie zabrakło obecności Boga i Jego błogosławieństwa. Niech towarzyszy Wam opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz wstawiennictwo waszych świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie i Goście życzymy radosnego przeżywania okresu Adwentu w oczekiwaniu na przyjście Pana.