OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY- 31.12.2017

1. Dzisiaj w sposób szczególny pochylamy się nad Rodziną. Modlimy się, aby nasze Rodziny były mocne mocą wiary, mocą nadziei i mocą miłości, aby kształtowały swoje życie na wzór Rodziny z Nazaretu. Dziękujemy też Panu Bogu za wszystkie łaski i błogosławieństwo, którym nas obdarował w tym mijającym Roku Pańskim 2017. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uwielbienia Boga. Ministranci rozprowadzają przed kościołem kredę i kadzidło, a ofiary złożone z  tego tytułu przeznaczone są na ich fundusz ministrancki. Kredę i kadzidło prosimy przynieść do poświęcenia w  Uroczystość Objawienia Pańskiego.

2. Jutro (1.01.2018) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2018 w sposób szczególny modlimy się w intencji pokoju na świecie. Po mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji, aby Panu Bogu powierzyć siebie, swoje Rodziny, Kościół Święty, naszą Ojczyznę i cały świat. Za publiczne omówienie lub odśpiewanie hymnu ”O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek o pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od godz.17.00. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku miesiąca codziennie rano a w piątek od godz.17.00. Chorych odwiedzimy z posługa kapłańską w godzinach przedpołudniowych.

4. W sobotę (6.01) przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Podczas mszy świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca przeznaczona jest na misje. Msza święta o godz. 9.30 z udziałem kolędników misyjnych, a po mszy świętej rozesłanie kolędników z kolędą do naszych domów. Ofiary z kolędowania przeznaczone są na misje w Afryce. Od godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a modlitwy poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Msza święta o godz. 16.00 sprawowana będzie w intencji darczyńców i stypendystów dzieła „ Pomóż wzrastać”. Po mszy świętej wieczorowej, która będzie bez kazania odbędzie się Wieczór Kolęd połączony ze sztuką jasełkową zatytułowany pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. przygotowany  przez nasze dzieci i młodzież naszej parafii pod opieką ks.  Łukasza. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca będzie wyjątkowo od godz. 17.00.

5. Najbliższa niedziela (7.01) to święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia choć kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Horybek.

7. W święto Świętej Rodziny ma kapłani życzymy, by Wasze Rodziny stawały się miejscem odkrywania miłości Boga, Który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze życia, pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Niech łaska Boża pozwoli Waszym Rodzinom pokonać wszelkie przeszkody. Oby Wasze Rodziny stawały się miejscem ofiarowania i przyjmowania miłości, która jest darem Boga.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00