OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018

1. Dzisiaj nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie rano podczas mszy świętej, wieczorem od godz. 17.30. W czwartek i piątek od godz. 16.30.W czwartek Godzina Święta od godz. 17.00.

3.W pierwszy piątek miesiąca przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte o godz. 6.30, 9.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00.Podczas każdej mszy świętej poświęcenie Gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic przed skapywaniem wosku, aby nie pobrudzić ławek i posadzki. Z tyłu za ławkami na stoliku będą wyłożone kołnierzyki, które będzie można nałożyć na Gromnicę, a po skończonej mszy świętej położyć w tym samym miejscu. W tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach polecamy wszystkie osoby konsekrowane, a zwłaszcza siostry zakonne, które posługują w naszej parafii. Taca przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską. Honorowa Straż poprowadzi nabożeństwo modlitewne ku czci NSPJ od godz. 8.50. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej.

4. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w sobotę od godz. 8.30, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta. W tym dniu z racji wspomnienie św. Błażeja Męczennika podczas mszy świętych poświęcenie jabłek.

5. W najbliższą niedzielę (4.02) z racji pierwszej niedzieli miesiąca podczas mszy świętych poświęcenie dewocjonaliów.

6. Kolędnicy Misyjni przekazali na ręce Siostry Służebniczki Teresy Głuchowskiej kwotę 6500zł z przeznaczeniem na misje w Afryce. Za okazaną życzliwość naszym Kolędnikom bardzo dziękujemy.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Widacz.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Zofię Nowak. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów, wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania i nieustannie odkrywajmy prawdę o Duchu Świętym, który jest obecny w  naszym codziennym życiu.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00