OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2018

1. Dzisiaj nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. Jutro (5.02) w liturgii Kościoła wspominamy św. Agatę Męczennicę. Podczas mszy świętych poświęcenie soli i chleba.

3. W najbliższy piątek (9.02) o godz. 10.00 w naszej Bazylice będzie miała miejsce msza święta w intencji wszystkich chorych z racji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego (w najbliższą niedzielę). Mszy świętej przewodniczył będzie ks. dr Norbert Podhorecki, wykładowca w Seminarium Duchownym w Przemyślu. Msza święta podobnie jak w latach ubiegłych połączona będzie z obrzędem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem na wzór błogosławieństwa z Lourdes. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że osoby pragnące przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych w  warunkach zwyczajnych wcześniej powinny przystąpić do spowiedzi świętej. Ks. Abp. Adam Szal kieruje do chorych swoje słowo pasterskie.

4. W sobotę (10.02) podczas mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 modlić się będziemy w  intencji ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii 40-to godzinne nabożeństwo Eucharystyczne wprowadzające nas bezpośrednio w okres Wielkiego Postu. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za złożone ofiary już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy parafianom rejonu Widacz za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Borkówka.

6. Od 5 lutego poza parafią będą odprawiane Msze Święte gregoriańskie za śp. Lucynę Żyłka.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Halinę Mrozek. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie

8. Wszystkim Solenizantom (s. Agacie posługującej w naszej Bazylice) Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Wszyscy odkrywajmy prawdę o Duchu Świętym, który jest obecny w  naszym codziennym życiu.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00