OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. Gorzkie Żale o godz. 15.00 połączone będą z Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmianą tajemnic róż różańcowych, jak również rozpoczynamy narodową Nowennę w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych mszy świętych, aby mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego.

2. Dzisiaj też rozpoczynają się w naszej parafii „Katechezy przedmałżeńskie” po mszy świętej wieczornej. Odbywać się będą w soboty i niedziele Wielkiego Postu o godz. 19.00.

3. W poniedziałek zapraszamy na mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne uczniów klas III Gimnazjum.

4. W najbliższy czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o godz. 16.30.

6. W najbliższą niedzielę (25.02) w całej Polsce zbierane będą przed kościołami ofiary do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Mickiewicza.

8. Bierzmowanie będzie miało miejsce w naszej parafii w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli (9.04) na mszy świętej o godz. 17.00. Młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania obejmijmy w tym tygodniu szczególną modlitwą, bo przeżywać będą czas rekolekcji zamkniętych przygotowując się do przyjęcia tego sakramentu.

9. Prosimy, aby osoby przynależące do „Margaretek” wpisały się na listę znajdującą się na stoliku z  prasą katolicką.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Bogusława Gładysza. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom ,Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie też zamyśleń wielkopostnych.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00