OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4.03.2018

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W poniedziałek zapraszamy na krótkie spotkanie na godz. 19.00 do Białej Szkoły rodziców uczniów klas III Gimnazjum w celu podsumowania przeżytych przez młodzież rekolekcji zamkniętych, oraz omówienia zbliżającej się uroczystości bierzmowania.

3. W czwartek modlimy się w intencji wszystkich kobiet. Na mszę świętą na godz. 18.00 z kazaniem formacyjnym przygotowującym do bierzmowania zapraszamy w tym dniu młodzież klas VI Szkoły Podstawowej.

4. W piątek (9.03) w nawiązaniu do apelu Ojca Świętego Franciszka „24 godziny dla Pana” od godz. 12.00 – 24.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej. Zapraszamy do trwania przed Panem na modlitwie.

5. Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum, zaś w czwartek i piątek dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. Wszystkich uczestników rekolekcji i księży rekolekcjonistów obejmijmy naszą szczerą modlitwą.

6. W sobotę (10.03) początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. W dni powszednie o godz. 17.40, zaś w niedzielę połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 15.00. W sobotę też podczas mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Podwale, Kopernika 1,3, Bielawskiego 2.

8. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie prowadzonych prac. W tym miesiącu za wystawione faktury musimy wnieść wkład własny w wysokości ponad 150 tys. złotych. Rozszerzył się również zakres prowadzonych przez nas prac. Z Ministerstwa Kultury pozyskaliśmy dotację w wysokości 150 tys. złotych na konserwację prospektu organowego, któremu zostanie przywrócone pierwotna kolorystyka w kolorze czarnym. Czekamy na rozpatrzenie wniosków, które złożyliśmy do Konserwatora Zabytków, oraz Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

9. Rekolekcje parafialne wielkopostne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu (18.03), zaś droga krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową po mszy świętej wieczornej.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Jerzego Golonkę. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i  miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie też zamyśleń wielkopostnych.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00