OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Nowenna do św. Józefa połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 15.00. Za składane ofiary na rzecz prowadzonych prac przy naszej Brzozowskiej Bazylice składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

2. Jutro (12.03) po mszy świętej wieczornej spotkanie dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która będzie miała miejsce w najbliższy piątek (16.03) a rozpocznie się mszą świętą o godz. 20.00. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakatach, które znajdują się w gablotach przed kościołem.

3. W najbliższy wtorek (13.03) po mszy świętej wieczornej modlitewne spotkanie Honorowej Straży NSPJ, a także Akcji Katolickiej

4. W czwartek na Mszę Świętą z kazaniem formacyjnym na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej i Mszę świętą zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum. Podczas Mszy Świętej nastąpi obrzęd poświęcenia krzyży dla bierzmowanych i odnowienie przyrzeczeń abstynenckich.

6. W piątek droga krzyżowa w kościele dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o godz. 16.30.

7. Nowenna do św. Józefa codziennie o godz. 17.40.

8. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3, Bielawskiego 2, za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka.

9. W najbliższa niedzielę (18.03) rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Prof. KUL Jacenty Mastej. Osobę ks. Rekolekcjonisty i nas uczestników tych rekolekcji polecajmy w naszych modlitwach. Msze święte do południa z naukami ogólnymi, zaś po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15,00 i 17.00. Msza święta o godz. 16.00 bez kazania, zaś o godz. 18.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną dla młodzieży uczącej się, pracującej i  biorącej udział w katechezach przedmałżeńskich.

10. Od najbliższej niedzieli można nabywać świece (paschaliki) i baranki wielkanocne na świąteczny stół. Gorąco zachęcamy aby wesprzeć ta akcję „Caritas”.

11. W najbliższą niedzielę (18.03) Gorzkie Żale połączone będą z Nowenną do św. Józefa, z Narodową nowenną w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i nowenną do naszej Pani Brzozowskiej wraz ze zmianą tajemnic róż różańcowych.

12. Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie ostrzega przed osobami, które mogą dokonywać oszustw wyłudzając pieniądze podszywając się np. na wnuczka, policjantów, pracowników służby zdrowia, opieki społecznej itp. Mogą one odwiedzać starsze osoby lub kontaktować się telefonicznie. Policja, pracownicy socjalni czy służby zdrowia nie żądają pieniędzy za udzieloną pomoc. Policja prosi o ostrożność i nie wpuszczanie nieznanych osób do mieszkania i nie przekazywanie pieniędzy, a równocześnie prosi, aby każdy taki incydent zgłosić na Policję.

13. W tym tygodniu swoje rekolekcje szkolne odbywać będą (poniedziałek i wtorek) ZSE I ZSB.

14. W zakrystii są do odebrania teksty drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Prosimy Rejonowych o odebranie tych tekstów i prowadzenie rozważań przez poszczególne Rejony Parafii, tak jak w latach ubiegłych.

15. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla zainteresowanych wywieszone zostało w gablocie przed kościołem.

16. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i  miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie też zamyśleń wielkopostnych.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00