OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA– 8.04.2018

1. Kończy się dzisiaj Oktawa Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. W najbliższą niedzielę z racji Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Caritas. Dzisiaj o godz. 17.00 w Kinie Sokół w BDK wyświetlany będzie film „Jako w niebie tak i w Komańczy”. To historia uwięzienia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

2. Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz.15.00. Przypominamy, że codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

3. Jutro (9.04) liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje wyłożone są na stoliku z prasą katolicką. Osoby, które pragną włączyć się w to piękne dzieło zapraszamy na mszę świętą na godz. 16.00, gdyż o godz. 17.00 msza święta połączona będzie z obrzędem udzielenia Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Abp. Metropolita Adam Szal.

4. W najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.

5. W piątek (13.04) msza święta o godz. 16.00 połączona będzie z uczczeniem Ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej z udziałem władz samorządowych, zaproszonych Gości, a na zakończenie Apel Pamięci, złożenie kwiatów i zniczy przy krzyżu katyńskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Horybek za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie rejon Podlesie.

7. W najbliższą niedzielę (15.04) Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż żywego różańca o godz. 15.15.

8. Oliwia Barabasz- 13 letnia uczennica Szkoły Podstawowej w Brzozowie choruje na zespół mielodysplastyczny – bardzo rzadką chorobę, której jedyną skuteczną metodą leczenia jest przeszczep szpiku. Poszukiwany jest dawca takiego szpiku, dlatego 22 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Parkowej 5 w wieku od 18- 40 roku życia. Gorąco zachęcamy do udziału w tym badaniu. Proszę ze sobą wziąć dowód osobisty. Ponadto Oliwię można wesprzeć biorąc udział w tym samym dniu w charytatywnym turnieju piłki nożnej o godz. 10.30 na stadionie przy ul. Legionistów a także uczestnicząc w koncercie charytatywnym o godz. 11.30 w BDK. Na tablicach przed kościołem umieszczone zostały plakaty informujące o tej bardzo ważnej akcji wsparcia małej Oliwii.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół trwając w radości Paschalnej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00