OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018

1. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40. Zapraszamy. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 10.00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w wieku od 18- 40 roku życia dla Oliwii Barabasz w  budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Parkowej 5. Gorąco zachęcamy do udziału w tym badaniu. Proszę ze sobą wziąć dowód osobisty. Ponadto Oliwię można wesprzeć biorąc udział w  charytatywnym turnieju piłki nożnej o godz. 9.30 na stadionie przy ul. Legionistów a także uczestnicząc w koncercie charytatywnym o godz. 11.30 w Parku Jordanowskim. Kazania dzisiaj głosi w związku z Niedzielą Powołaniową (Niedzielą Dobrego Pasterza) ks. diakon Arkadiusz Wojnicki. Za pełnioną posługę bardzo dziękujemy i polecamy naszych diakonów w modlitwach, którzy za kilka tygodni przyjmą święcenia kapłańskie.

2. Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, w środę zaś przeżywamy święto św. Marka Ewangelisty (Patrona naszego ks. Marka Szczepańskiego, którego polecajmy w dniu Jego imienin).

3. W najbliższy wtorek o godz. 9.00 w naszej Bazylice sprawowana będzie msza święta z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek (26.04) po mszy świętej o godz. 6.30. rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do trwania przed Jezusem Eucharystycznym. W sposób szczególny upraszajmy łaskę powołań kapłańskich dla naszej diecezji.

5. W piątek (27.04) zapraszamy na mszę świętą na godz. 8.00 uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Budowlanych.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa, zaś na najbliższą niedzielę prosimy parafian Zdrój.

7. W gablocie przed kościołem przy bramie głównej umieszczone zostały informacje związane z  wymianą kotłów węglowych na gazowe lub opalane paliwem stałym tj. węglem lub biomasą i  możnością pozyskania dopłaty z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na wymianę w/w kotłów.

8. Kino Sokół zaprasza na film „ Maria Magdalena” w dniach 27, 28, 30 kwietnia – godz.18.00, zaś 29 kwietnia – godz. 15.00.

9. Zainteresowanych udziałem w projekcie: „Droga do zatrudnienia” prosimy o zapoznanie się z  ogłoszeniem umieszczonym w gablocie przed kościołem.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Wiesława Buczka. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół trwając w radości Paschalnej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00