OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018
1. Nieszpory dzisiejsze o godz. 15.40.

2. W najbliższy wtorek początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa o  godz. 17.30, zaś w niedziele i Uroczystości o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbienia Pana Boga wraz z Matką.

3. W czwartek (3.05) Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Msza święta o godz. 9.30 z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości. Po mszy świętej nastąpi przemarsz i uroczystości przed pomnikiem „Tym, którzy życie Polsce oddali”. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek podczas każdej mszy świętej i w piątek podczas mszy świętej porannej a po południu od godz. 16.30. W piątek modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. W pierwszą sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś msza święta o godz. 9.30.

5. W piątek(4.05) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Abp. Adam Szal udzielił dyspensy.

6. W sobotę (5.05) o godzinie 19.00 zapraszamy mieszkańców rejonu Zdrój na Mszę świętą i  majówką przy kapliczce św. Stanisława

7. W najbliższą niedzielę (6.05) w czasie każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza Święta o godz. 12.15 będzie z udziałem OSP.

8. W niedzielę(13.05) z racji Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii o godz. 11.00 nie będzie mszy świętej o godz. 12.15. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

9. Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa, zaś na najbliższą niedzielę prosimy parafian rejonu Widacz.

10. Dziękujemy Irenie i Stanisławowi Pytlak za ufundowanie postumentu marmurowego pod krzyż procesyjny.

11. Burmistrz Brzozowa informuje, że do dnia 16 maja przyjmowane są deklaracje mieszkańców Gminy Brzozów zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany kotłów grzewczych.

12. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie informuje, a zarazem przeprasza, że w dniu 1.05.2018r ze względu na płukanie i dezynfekcję sieci wodociągowej może wystąpić zmętnienie wody bądź wyczuwalny zapach chloru.

13. W dniach od 16 do 20 lipca 2018 roku przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu jest organizowana autokarowa pielgrzymko - wycieczka do PRAGI, WIEDNIA, BUDAPESZTU Orientacyjne zapisy trwają do 13 maja.

Szczegółowy plan tej Pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. Zapisywać się można w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła Storka naszego byłego wikariusza. Całość kosztów pielgrzymki z wszystkimi opłatami przy 45 osobach wynosi około: 1200 zł. Przy zapisie prosimy o pozostawienie danych: PESEL, Seria i numer dowodu osobistego, adres, numer telefonu kontaktowego.

14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Józefa Siwaka. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

15. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, ponadto życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół trwając w radości Paschalnej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00