OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6.05.2018

1. Dzisiaj w czasie każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o urodzaje i  błogosławieństwo Boże w pracy na roli. W poniedziałek na mszę święta na godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców rejonu Podlesie i Jakla Wielka w intencji, których sprawowana będzie msza święta z racji ofiary złożonej w czasie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

3. W najbliższy wtorek przeżywamy liturgiczną Uroczystość św. Stanisława bpa Męczennika. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta polecajmy w naszych modlitwach, jak i kapelana szpitala ks. Stanisława Waltera i naszego wikariusza ks. Bożydara.

4. W czwartek (10.05) rozpoczniemy Nowennę przed święceniami kapłańskimi naszych rodaków: księży diakonów Arkadiusza i Macieja. Na nabożeństwo majowe i mszę świętą o  godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VI z racji formacji przygotowującej do Sakramentu Bierzmowania.

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę (12.05) spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych od godz. 16.00 – 17.30. Przygotowanie do spowiedzi rozpocznie się o godz. 15.30.

7. W najbliższą niedzielę (13.05) przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a  w naszej parafii jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta msza święta będzie o godz., 11.00. Dlatego nie będzie mszy świętej o godz. 12.15. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej za prace porządkowe wykonane w kościele i placu kościelnym oraz za złożony dar ołtarza. Bóg zapłać.

9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Początek nabożeństwa o  godz.17.30. Odmówiony zostanie różaniec fatimski, , następnie msza święta z kazaniem i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i śpiew Litanii Loretańskiej a na zakończenie Apel Fatimski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bardzo prosimy o finansowe wsparcie prowadzonych prac, gdyż pozostały nam już tylko dwa kwartały, aby prace zakończyć i  wypłacić faktury.

11. Dziękujemy parafianom rejonu Widacz za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00. Na najbliższą niedzielę liturgię słowa przygotowały dzieci pierwszokomunijne.

12. W tym tygodniu o godz. 19.00 sprawowane będą dodatkowo msze święte w rejonach: wtorek (8.05) Szpital, środa (9.05) Borkówka, czwartek (10.05) Horybek, sobota (12.05) Jakla Wielka.

13. Każdego 10-go dnia miesiąca w modlitwach będziemy wspominać ofiary Katynia i  Smoleńska.

14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Marię Jatczyszyn i Benedykta Ptasznika. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

15. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, ponadto życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół trwając w radości Paschalnej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00