UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywając Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej oddajemy też cześć naszej Pani Brzozowskiej zwanej Ognistą. Mszę świętą prymicyjną o godz. 12.15 sprawował będzie Ks. Arkadiusz Wojnicki. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30.

2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o  godz. 6.30, 8.00, uroczysta msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 9.30 oraz po południu msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Procesja Eucharystyczna w tym roku ze względu na zamknięcie ulicy 3 Maja przebiegać będzie ulicami: Mickiewicza, Bielawskiego, Rynek. Pierwszy ołtarz przy ul. Bielawskiego (wprost przystanku autobusowego. Dwa ołtarze w  Rynku, a ostatni ołtarz przy ul. Mickiewicza (przy Kiosku ”Ruch”-). Prosimy o  przygotowanie tych ołtarzy przez parafian Rejonu: Zdrój, Sokół, Podlesie i Potok. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w strojach komunijnych włączyły się czynnie do tej procesji (dziewczynki sypały kwiatki, zaś chłopcy dzwonili dzwonkami). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki, dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Dzieci sypiące kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała będą miały próbę we wtorek o godz.15.30. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.

3. W czasie Mszy świętej o godz. 9.30 odprawione zostaną intencje za mieszkańców Rejonu Potok, Mickiewicza i Szpital

3. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała i z racji pierwszego piątku miesiąca czerwca. Spowiedź święta w środę od godz. 16.30. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30

4. Piątek po Bożym Ciele jest pierwszym piątkiem miesiąca. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Honorowa Straż NSPJ prowadzi nabożeństwo od godz. 8.50. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Spowiedź święta podczas porannej mszy świętej i po południu od godz. 16.30.W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp. Adam Szal.

5. W piątek(1.06) rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NSPJ. Nabożeństwa w dni powszednie o  godz. 17.40, zaś w niedzielę o godz. 15.40.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o  godz. 8.30. Msza święta o godz. 9.30. Od godz. 14.00 na terenie odkrytego basenu przy ul. Słonecznej rozpocznie się piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

7.W tym tygodniu dodatkowo o godz. 19.00 sprawowane będą msze święte i nabożeństwa majowe w rejonach. W najbliższy wtorek(29.05) przy czerwonej kapliczce - Rejon Rynek ,zaś w środę nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej przy Parku (rejon Sokół)

8. W dniach od 8.06 – 10.06.2018r w Opactwie w Jarosławiu organizowane są Rekolekcje Straży Honorowej NSPJ. Zgłoszenie indywidualnie.

9. W najbliższą niedzielę (3.06) Dzieci Boże i Oaza młodzieżowa zbierać będą do puszek przed kościołem dowolne ofiary z przeznaczeniem na dofinansowanie naszych dzieci i młodzieży udających się na rekolekcje wakacyjne. Za wsparcie tej inicjatywy już dzisiaj w imieniu dzieci i  młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o  przygotowanie liturgii słowa parafian rejonu Rynek.

10. W niedzielę(3.06) w Przemyślu odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Początek o godz. 11.30. Zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło promujące życie i rodzinę. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie przed kościołem.

11. W dniach 1- 3 czerwca organizowana jest pielgrzymka na trasie Warszawa – Niepokalanów- Licheń – Kalisz. Jest jeszcze 7 miejsc. Zapisy do wtorku w zakrystii. Zebranie organizacyjne we wtorek po mszy świętej wieczornej. Koszt całkowity 350 zł.

12. W dniu 4 czerwca na placu kościelnym w Domaradzu organizowany jest Dzień Dziecka. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegółowy program umieszczony został w gablocie przed kościołem.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Jerzego Wójtowicza i Michała Leń. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

14. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej- naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół.  Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00