XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018

1. Nieszpory dzisiejsze o godz. 15.40. Zapraszamy.

2. W najbliższą środę (1.08) rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości o czym słyszeliśmy w dzisiejszym liście Przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

3. W najbliższy czwartek (2.08) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00. Przypominamy, że ze spowiedzi świętej można korzystać codziennie (rano podczas mszy świętej i wieczorem od godz. 17.30.) W pierwszy piątek wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Nabożeństwo do NSPJ prowadzone przez Honorową Straż od godz. 8.50, dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Księża rozpoczęli też swoje urlopy wakacyjne, więc prosimy chorych o  cierpliwość

5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta. W sobotę wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów.

6. Przypominamy, iż (10.08) z naszej parafii wyrusza piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie organizacyjne dla pątników odbędzie się dzisiaj w Białej szkole po Mszy świętej wieczornej około godz. 19.00.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii Mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Zdrój.

8. Siostry Służebniczki: s. Przełożona Aneta Śmiała oraz s. Mariola Bogdan i s. Agata Łukacz zostały przeniesione do posługi katechetycznej i przy kościele do nowych Parafii. Dziękujemy za świadczoną służbę dla naszej parafii i życzymy jednocześnie Bożego błogosławieństwa i radości w  pełnieniu powierzonych obowiązków na nowych placówkach.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Zofię Szopa. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

10. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.