OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

1. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na misje do Paragwaju, gdzie posługuje nasz rodak ks. Andrzej Dańko. Złożone ofiary zostaną przekazane na ręce ks. Andrzeja.

2. Jutro (6.08) święto Przemienienia Pańskiego – dzień odpustu parafialnego. Msze święte z  kazaniami o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00 z udziałem księży z naszego dekanatu i  procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dlatego prosimy o wzięcie baldachimu, chorągwi i  figur podobnie jak podczas Zmartwychwstania Pańskiego i Bożego Ciała.

3. W czwartek w Kościele przeżywamy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, zaś w piątek święto św. Wawrzyńca.

4. W piątek (10.08) wyrusza z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Pątników zapraszamy na mszę św. na godz. 6.30, a po mszy świętej nastąpi rozesłanie.

5.W piątek (10.08) o godz. 14.00 w naszej Kolegiacie sprawowana będzie msza święta z  udziałem Honorowej Asysty Wojskowej z racji Uroczystości Wojska Polskiego. Po mszy świętej Apel Wojskowy na Rynku w Brzozowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Wojska Polskiego i naszej Ojczyzny.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś o przygotowanie liturgii Mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Widacz.

7. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe prowadzonych prac. Przypominamy, że nasz wkład własny wynosi 420 tys. zł. Pod koniec miesiąca września mamy ostatecznie rozliczyć się finansowo w Urzędzie Marszałkowskim w  Rzeszowie z prowadzonych przez nas prac. Ponadto spłaciliśmy dotychczas połowę kwoty kosztów związanych z wykonaniem ołtarza soborowego i ambonki. Kto może złożyć większą ofiarę tym goręcej oto prosimy i wyrażamy szczerą wdzięczność.

8. W naszej wspólnocie parafialnej witamy bardzo serdecznie Siostry Służebniczki (s. Alicję Zygmunt i s. Agatę Bodziak), które pełnić będą w naszej parafii obowiązki katechetyczne i  posługę w kościele. Przybyłym Siostrom życzymy radości i satysfakcji z powierzonych im zadań.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00