1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w  okres Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej mszy świętej. Rozpoczynamy też w Kościele Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i gorącej modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

2. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu jutro i we wtorek do prywatnej adoracji po porannej mszy świętej na głównym ołtarzu. Poświęćmy ten czas dla Pana Jezusa ukrytego w tym Najświętszym Sakramencie. We wtorek o godz. 18.00 uroczyste zakończenie nabożeństw z udziałem księży z naszego dekanatu. Mszy świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będą Ojcowie Jezuici ze Starej Wsi. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. Księża będą służyć w konfesjonałach. Pojednajmy się z Bogiem i ludźmi przeżywając ten Rok Duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”.

3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

4 Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej prosimy o pozostanie w kościele na spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas III Gimnazjum, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla dorosłych o godz.: 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o godz. 15.30. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek na godz. 17.30, mszę świętą i  spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów klas III Gimnazjum.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz.16.30.Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00. Modlitewne spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek od godz. 9.00, zaś o godz. 9.30. dodatkowa msza święta. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w piątek w godzinach przedpołudniowych. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.45, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki zaś Msza święta o godz. 9.30 w intencji żołnierzy wyklętych

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy” O doby i najsłodszy Jezu”.

8. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

9.Dziękujemy parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Mickiewicza.

10. W najbliższą niedzielę(5.03) z racji pierwszej niedzieli miesiąca podczas mszy świętych przedpołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższą niedzielę o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i niedziele o godz. 19.00.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Chrobaka i Stanisława Mazura. Dusze wspomnianych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00