OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018

1. Nieszpory dzisiejsze o godz. 15.40.

2. Jutro (3.09) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta dla uczniów szkól średnich o  godz. 8.00 połączona będzie z Uroczystością odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego i wspomnieniem żołnierzy wywodzących się z ziem Powiatu Brzozowskiego z okresu I Wojny Światowej. Mszy świętej przewodniczył będzie Ks. Płk. Władysław Kozicki. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej mszy świętej dziękczynnej dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej będą mieć swoją mszę świętą w kościele o godz. 10.00.Uczniowie klas 0- 3 przychodzą do Szkoły mieszczącej się przy ul. 1000 – lecia 29 na godz. 8.30. Tam na Sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z Panem Dyrektorem a następnie z Wychowawcami klas. Po tych spotkaniach uczniowie pod opieką wychowawców przejdą do kościoła na mszę święta. Po mszy świętej dzieci odbierają rodzice. Uczniowie klas 4 – 8 i 3 klasy gimnazjum rozpoczynają rok szkolny mszą świętą o godz. 10.00, a po mszy świętej spotkanie w szkole w budynku przy ul. Parkowej 5 gdzie odbędzie się na Sali gimnastycznej spotkanie z Panem Dyrektorem a następnie z Wychowawcami klas.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Godzina Święta w  czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30. Rano podczas mszy świętej. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby skorzystali ze spowiedzi świętej z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. W pierwszy piątek miesiąca czuwanie modlitewne prowadzone przez Honorową Straż Sersa Jezusowego od godz. 8.50. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

4. W sobotę (8.09) przeżywamy święto Narodzenia NMP. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30 i  16.00. Msza święta o godz. 18.00 z Wigilii 23 niedzieli zwykłej.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 a na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Sokół.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: ,,W  poszukiwaniu drogi.”

7. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Prosimy o wsparcie finansowe prowadzonych prac. Za każdy odruch życzliwego serca składamy staropolskie „Bóg zapłać.”

8. W tym tygodniu wznawiają działalność wszystkie grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii w takim porządku jak w latach poprzednich. Zapraszamy do włączenia się i aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła.

9. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna od godz. 16.00 do 17.00. W  soboty od godz. 8.00 do 9.00.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zdzisława Nowaka i Bronisława Biesiadę. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00