1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych i Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zakończenie Nowenny do św. Józefa o godz. 15.00. Gorzkie Żale także o godz. 17.00. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na misje „Ad Gentes”.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ks. Abp Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie.

3. We wtorek po mszy świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się w tym dniu o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Msza święta połączona ze złożeniem deklaracji przyjęcia duchowej adopcji o godz. 16.00.

5. W najbliższą niedzielę (26.03) wizytacja kanoniczna w naszej parafii prowadzona przez ks. Bp. Stanisława Jamrozka. Uroczyste powitanie Ks. Biskupa na mszy świętej o godz. 8.00 połączone z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej spotkanie z przedstawicielami grup duszpasterskich. Z tego względu nie będzie mszy świętej o godz. 9.30. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we mszy świętej o godz. 8.00. Ks. Biskup wygłosi również homilie na mszach świętych o godz. 11.00 i 12.15.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3 oraz Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka.

7. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę Wielkiego Postu, zaś Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom Honorowej Straży NSPJ za ofiarę pieniężną złożoną na rzecz odnowy polichromii w kaplicy NSPJ. Dziękujemy rodzicom uczniów klas III Gimnazjum przystępującym do sakramentu bierzmowania za złożony dar ołtarza (piękną kapę liturgiczną w kolorze filetowym). Dziękujemy rodzicom uczniów klas III Szkoły Podstawowej przystępującym w tym roku do I Komunii świętej za ofiarę pieniężną, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z pozłoceniem zabytkowej monstrancji.
9. Zarząd Stowarzyszenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Brzozowianka” zaprasza członków Stowarzyszenia na zebranie działkowców, które odbędzie się w dniu 23 marca o godz. 16.00 w Sali narad Urzędu Miejskiego.

10. 28 marca będzie zbiórka makulatury  w Starej Wsi, na placu przy budynku straży pożarnej do 11.00. Kwota ze zbiórki przeznaczona będzie na działalność nowo otwartego przedszkola w SUDANIE POŁUDNIOWYM w Akol Jal, gdzie jako misjonarz przez kilka lat pracował O. Tomasz Nogaj SJ.

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół, głębokich zamyśleń wielkopostnych a Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00