OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIVNIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.20018

1. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Dzisiaj też przeżywamy niedzielę środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów i materialnie wspieramy Diecezjalne Radio Fara.

2. Z racji święta św. Stanisława Kostki w poniedziałek (17.09) zapraszamy na nabożeństwo i  mszę świętą wieczorną na godz. 17.40 uczniów szkoły Podstawowej od kl. I do klasy V (uczniów klas I prosimy o przyniesienie plecaków z książkami i przyborami szkolnymi w celi ich poświęcenia), zaś we wtorek (18.09) zapraszamy na mszę świętą na godz. 18.00 klasy od VI do III Gimnazjum. Klasy VI zgłoszą swoją kandydaturę do Sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek po zakończonej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do Uroczystości I Komunii Świętej.

4. W najbliższy wtorek jak zostało wspomniane przeżywamy święto św. Stanisława Kostki a  w  piątek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1, 3 Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 a na najbliższą niedzielę prosimy o  przygotowanie liturgii mszy świętej przez parafian rejonu Kopernika 5, 7, 9, Osiedlowa i  Asnyka.

6. W najbliższą niedzielę na mszy świętej o godz. 10.30 Ks. Abp. Metropolita dokona konsekracji kościoła w Turzym Polu. Również w najbliższą niedzielę o godz. 14.30 udamy się w Pielgrzymce do Pani Starowiejskiej. Tam będziemy uczestniczyć w nabożeństwie i mszy świętej o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. W dniu 29 września odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce. Zapisy w zakrystii do najbliższej niedzieli włącznie.

8. W dniu 22 września o godz. 8.30 w Kościele Farnym w Łańcucie odbędzie się Dzień Skupienia Straży Honorowej NSPJ. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w  zakrystii do najbliższego wtorku (18.09).

9. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje, że dnia 19 września 2018 roku o godz. 18.00 w Budynku Urzędu Miejskiego i  Starostwa w Brzozowie, Sala Narad Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 1, odbędzie się spotkanie informacyjne nt. programu „Czyste Powietrze”. Program ten dotyczy dofinansowania termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz wymiany źródła ciepła – dotacja do 90 % kosztów kwalifikacyjnych. Intensywność dofinansowania uzależniona jest od dochodu na członka gospodarstwa domowego.

10.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Danutę Leń. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdzi. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00